Új hozzászólás Aktív témák

  • vacs

    veterán

    mezis

    "...A Telekomos Huawei 8245h modemből kapja a 842 a jelet"
    Hova csatlakozik az UTP kábel ?

    A Huawei modem és a D-link 842 közé!

    Próbálom megfogalmazni érthetően:

    Telekom 1000-es net > Huawei 8245h modem > Cat 5e utp kábel > TPLink 4300 router > a routerből utp-n kap netet az okos tv és másik utp-n az asztali pc, illetve a wifit használja 2-3 telefon/laptop (egy Xiaomi mi wifi mini pedig jelismétlő módban tolja ki a netet az udvarra, ez is wifin kapcsolódik a 4300-hoz)!
    Így minden tökéletesen működik!

    Pár napja kicseréltem a TPLink 4300-at a Telekomos D-Link 842-re és itt kezdődtek a problémák:

    A Telekomos Huawei 8245h modemből utp-n továbbítom a 842-nek a netet és ezt küldöm tovább 2 utp-n és wifin.
    Csak a wifi ssid+jelszót írtam át, ezen kívül semmit nem bántottam a 842-n, minden beállítás gyári (és a huawei-en se).
    Azóta a tv-n nincs net utp-n (valójában két okos tv van rákötve egy Tenda switch-el, de egyik tv-n sincs net), a mobilok wifije is rossz, rendszeresen nem tölti be a weboldalakat, kiírja, hogy nincs kapcsolat, majd pár másodperc múlva megint jó. A telefonomon a Speedtest appban elindul a mérés, majd egyszer csak kiírja, hogy network communication issue (hálózati kommunikációs probléma), vagy nagy sokára kiírja hogy 100 a ping és utána dob hibát, stb... :(((

    Azóta visszakötöttem a TPlink 4300-at és újra minden tökéletes!
    Az okos tv újra látja a serviio szervert utp-n, a mobilok is megtáltosodtak stb...

    Szóval tuti a 842 a bibi, csak az a kérdés, hogy mi a baja (valami beállítás, esetleg gyárilag hibás a 842)!?

    Nem értem mi lehet a baj ... :O

    [ Szerkesztve ]

    (^)(>.<)(^)

Új hozzászólás Aktív témák