Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanley-B.

    őstag

    sziasztok, vettem ma egy TP Link TL-SG1008D-at, mert nincs elég csatlakozó már a routeremen.
    Viszont egy nagyon érdekes helyzet áll fent. A falakba be van húzva az ethernet kábel, minden szobában van fali ethernet csatlakozó, a 120 megás netem szinte minden helyiségben ki van pörgetve maxon, így használom évek óta.
    De most olyan problémám van, hogy a switch egyszerűen nem juttatja el az internetet a különböző szobákba.

    Tesztelgettem a dolgot és a következőket vettem észre:
    - ha közvetlenül a routerre dugom a kábeleket, simán van internet minden szobában (tehát ahogy eddig használtam)
    - ha a switchbe dugom a fali ethernet kábeleket, nincs internet sehol
    - a switch nem rossz, mert ha nem a fali ethernet kábeleket dugom bele, hanem csak egy sima 3 méteres ethernet kábelt tesztelésként, akkor úgy viszont van internet már

    Mi lehet a háttérben? Olyan létezik, hogy a switch nem bírja "áttolni" a netet hosszabb (max 15 méter), több darabból álló kábelen? A fali kábelezés több kábel összecsatlakozásából áll össze (pl a routertől egy központi kábeldobozba futnak be a kábelek, onnan RJ45 toldóval fut tovább az egyes szobákba) és lehet hogy ezt nem bírja a switch? De ha nem bírja, akkor meg a router miért bírja?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák