Új hozzászólás Aktív témák

  • sebijani1982

    senior tag

    Sziasztok!

    UPC netet szeretném megosztani otthon wifi segítségével. Szóval adott az eredeti cisco EPC3925, ebből egy UTP kábel segítségével tovább adom a netet egy TP-link WR 841ND routernek egy teljesen független hálózatot létrehozva. A cisco sajnos nem tudja elnyomni a netet wifin a belső szobákig ezért van szükség az új hálózatra. ( Hosszú parasztház, vályogfallal)

    Itt jön a problémám:
    A TP-Link kizárólag wifi szórásra van használva. A Mac szűrést sikerült beállítani, de azt hogyan és hol tudom beállítani, hogy az adott MAC címhez egy adott IP címet használjon (Ismétlem WIFI-n, mert a DHCP-n belül hiába állítottam eddig, mindig más IP-t használt.).
    Az IP cím alapján szeretném korlátozni az elérhető max sebességet, hogy tesóval ne gyilkoljuk le teljesen a letöltések miatt a netet.

    A Bandwith controllal sikerült megadni, hogy egy IP cím mekkora sávszélt használhat.
    De nem találtam semmilyen megoldást, hogy egy Mac címhez egy adott IP-t használjon wifi-n.

    A segítséget előre is köszönöm.

    "Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

Új hozzászólás Aktív témák