Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reag3nS

    senior tag

    válasz fixik #119 üzenetére

    Valóban a bruttót elnéztem. A garantált érték sosem számított, mert mindig felette teljesített az invitel. (ADSL volt nekem) Amit a technológia bírt, annyival jött mindig. Nem volt erőforrás hiány. 2004-2011-ig voltam Invitelnél, sosem volt gond.

    Lan netnél sokkal kisebb a veszteség (ahogy oldalukon írták lakásig húzzák az optikát) és elég erős hardver háttérrel rendelkezik az invitel. Sosem fogja megközelíteni a garantáltat.

    Jelenleg digitalvac kábelnet előfizetésem van és valóban a sávszélesség megvan, de a válaszidejük borzalom. Invitel ADSL-el Frankfurt 28 ms (BIX 11 ms), digitalvac kábelnettel 47 ms (BIX 12 ms).

    Néztem ismerősnél digitalvac lan netet. Bixig 2 ms. Frankfurt 30 ms. Rosszabb, mint Invitel ADSL-el. Invitel lan net az ADSL-hez képest nyilván belföldön fog nyerni válaszidőt, tehát 11 ms helyett a BIX 1-2 ms lesz. Frankfurt 19 ms lesz.

    Digitalvac az új csomagjaival számomra nagy hátrányban van.

    Invitel 50/20 (Frankfurt 19 ms) 9490 Ft vs Digitalvac 50/25 (30 ms) 11900 Ft.

    Kíváncsiságból ha megtennéd másolj be nekem ping értékeket erről az ip-ről: 91.198.152.121

    CyberGames >>> http://cybergames.hu/

  • Reag3nS

    senior tag

    válasz fixik #119 üzenetére

    Mind a ketten tévedtünk az árral kapcsolatban. :)

    [link]

    Forrás: [link]

    (apró betűs rész. Tartalmazzák az áfát.)

    [ Szerkesztve ]

    CyberGames >>> http://cybergames.hu/

  • tomibro

    tag

    válasz fixik #164 üzenetére

    Hát nekem sehol nem okozott még gondot a lannal:D

    belföldi Cod 4 szerókon 6-14 es ping külföldre pedig pl német szerókon is csak 24-30 max:D

    https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

  • Reag3nS

    senior tag

    válasz fixik #164 üzenetére

    Európa felsorakoztatta legjobb csapatait. Ezek közül a csapatok közül a 4. helyet sikerült megszereznünk. Mind ezt csak Magyar játékosokkal. Ez egyedülálló volt, mivel az összes többi csapat összelopkodta az országok legjobb játékosait.

    Ezen a szinten minden ms számít, mert lehet nem tudod belőni azt a létfontosságú fraget, ami eldönti a meccset. Fontos a stabil fps, a billentyűzeted válaszideje, az egered válaszideje, a monitorod válaszideje, az internetkapcsolatod válaszideje (ugye erről beszéltünk, hogy sokat jelent hány ms külföldre a válaszidő), mennyit pihentél a meccsed előtt, mit ettél, mit ittál. Az általad említett 10 ms-os monitor megengedhetetlen.

    Nyilván a technikai dolgok közül a billentyűzet, az egér, a monitor válaszideje konstansnak mondható. Marad az internet. Minden ms-ot észreveszek meccs közben, ha ugrál a ping.

    Tomibro, magában véve a lan nem sokat ér, ha hulladék szolgáltatókkal köt szerződést külföldi vonalak tekintetében. Az Antenna Hungária ide sorolható. Az egy wareztanya. Szanaszét osztogatja kisebb szolgáltatóknak a sávszélességeit.
    Ez abban mutatkozik meg, hogy Invitellel ADSL-el is és Digitalvac kábelnettel is belföldön 10-11 ms a válaszidő. Van, mikor digitalváccal 9 ms is létrejön. Ergo belföldön ugyan olyan technikai tudásnak vehető (most a lant nem elemzem, kitérek később, hogy miért).
    Ahogy kilép a jel külföldre egyből érzékelni lehet melyik szolgáltató milyen jó/rossz vonalakat használ (kikkel szerződött). Ugye invitel esetében szerződött dolgokról nem is kell beszélnünk, mert saját gerinchálózata van Európában szerteszét. Játékszerverek nagy része Frankfurtban van, mivel oda jó mindenkinek a pingje. Mondjuk azt, hogy központi helyen van. Invitel ADSL-el 27 ms Frankfurt, Digitalváccal 37.

    Most jön, akkor a digitalvac lan része. Lan nettel belföldön 2-3 ms a válaszidő. Ez az invitel ADSL-hez és a digitalvac kábelnethez képest 9 ms javulást jelent. Tehát 9 ms-ot nyer belföldön, de ugye külföld felé 10 ms hátránya van. Konklúzió: 1 ms-al előnyben van az invitel ADSL, ami ugye egy sokkal régebbi technológia.

    Tovább lépve: ha kiépíti Vácott az invitel az optikát, akkor náluk is lecsökken belföldi irányba a válaszidő, vegyük például azt, hogy nekik is 2-3 ms lesz a válaszidejük. tehát ledolgozza belföldön azt a 9 ms hátrányt.

    Digitalvác lan nethez képest ott lesz az a 10 ms előnye, ami egy az előzőekben ismertetett versenyen több, mint döntő előny lehet.

    De aláírom, hogy ez a gondolatmenet nagyon kevés embert érint.

    [ Szerkesztve ]

    CyberGames >>> http://cybergames.hu/

Új hozzászólás Aktív témák