Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didyman

    őstag

    válasz Penge_4 #18512 üzenetére

    disablepagingexcecutive 1-re állítása nem fejti meg ezt a gondot?
    Skype egy rossz vicc. :-(

    [ Szerkesztve ]

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #18512 üzenetére

    D"Az Nvidia például az önkicsomagolás után otthagyja az összes eddigi driver kicsomagolt, több száz megás telepítőjét, pedig arra aztán tényleg semmi szükség"

    Jaja, ez így van, de sajnos ez elég sok önkicsomagolós telepítőre jellemző, pedig szimpla igénytelenség ezt így megcsinálni, lehetne úgy is elkészíteni egy telepítőt, hogy egyből a célhelyre bontja ki magát.
    Vagy ha már így készítették el, akkor könyörgöm, törölje már magától a kibontott szutykot (legalább kérdezze meg, hogy akkor törölheti-e, amire úgyse lesz többé szükség, vagy kérdés nélkül törölje).

    "Mikor az egész címre szükségem van, már rutinból nyomom az Alt+D-t."
    Ja, ez is jó, én valahogy megszokásból a Ctrl+L-t nyomom egyből. Annak ellenére, hogy elvileg az Alt+D a közelebbi betűk miatt jobban kézre kéne, hogy álljon, bár tulajdonképpen annyi a különbség, hogy a Ctrl+L-nél két kézre is szükség van, de ha úgyis az "alapállásban" tartod a kezeidet, akkor kábé ugyanaz.

    Linux-időszak nálam épp egy ideje eltűnt, mert alapvetően elégedett vagyok a Windows 7-tel (8-asra nem váltanék, mert számomra okádék az új, ízlés kérdése). De mostanában virtuális gépen én is használni fogom, egyetem miatt úgyis megint szükség lesz rá (na meg a 12 GB RAM már elég a virtualizációhoz).
    A KDE-t még nem használtam, mert mindig arról szólt a fáma, hogy erőforrás-igényesebb, mint a Gnome, így szarabb konfigon lassabb.
    A csomagkezelő Linuxban bejövős, de azért az tetszik, hogy a Microsoft is egyre több helyen alkalmaz hasonlót, például az egységsugarú júzer által is kezelhető Web Platform Installernél ráklattyolok, hogy telepíteni akarom a Drupalt, és automatikusan behúzza a függőségeit: MySQL (vagy preferenciától függően MS SQL is lehet akár), FastCGI PHP, webszerverhez telepíthető cache-elési mechanizmusok, IIS-beállítások; tényleg pár klattyintással fel lehet állítani egy normálisan működő IIS-szervert. Ráadásul az IIS-hez van normális grafikus alapú admin-felület, az Apache-hoz sajnos nincs (csak ilyen, de ez azért nem ekvivalens); persze félre ne értsd, ez nem azt jelenti, hogy az IIS jobb, mint az Apache (főleg, hogy utóbbi ingyenes), de konfigolhatóság tekintetében egyszerűbb (igaz, vannak kész csomagok, mint a WAMP meg EasyPHP, XAMPP és társai).

    AIDA64-alternatívaként ez is nagyon jó: HWiNFO64.

    A Windows sok-sok felesleges lapozása meg sajnos jogos probléma-felvetés, de már nagyon régóta fennálló probléma... :(

    A Skype megnövekedett erőforrás-igénye meg tényleg kiakasztó, mert nem került bele olyan sok újítás, hogy indokolt lenne; a sok rohadt social-integrációtól meg amúgy is kimegyek a fazonomból (NEM, nem akarom összekötni a Facebook-fiókommal még véletlenül sem :((( jó, persze én biztos ezzel a kisebbségbe tartozom).

    A LibreOffice viszont egyébként szerintem szintén elég rossz vicc, hogy a "másik oldalt" is fikázzuk egy kicsit. Erőforrás-igényes, akadozós lassú szar. Na speciel Office-csomagra (mármint konkrétan én csak a Wordöt, Excelt, Powerpointot használom, és ennyi) még rendes, számomra igazán tetszetős Linuxos alternatívát nem ismerek.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák