Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #18511 üzenetére

    "Igazából nem világos, a Windows-os változatot miért szemetelős szarra készítik el."

    Szerintem úgy vannak vele, hogy a DLL Hell és annak szőnyeg alá söprése a folyamatosan hízó winsxs mappa és 50+ különböző Visual C++ Redist képében és társai mellé már tökmindegy. :D

    Meg az átlaguser úgyis kéthavonta vagy újrahúzza vagy informatikushoz viszi, aki szintén vagy újrahúzza, vagy túlórában életet lehel belé. :D

    Eddig egyetlen olyan szoftverrel találkoztam (7Zip), ami tényleg mindent eltávolított maga után, még a saját mappáit is. Még az Opera is hagy szemetet a Program Files-ban. Az Nvidia például az önkicsomagolás után otthagyja az összes eddigi driver kicsomagolt, több száz megás telepítőjét, pedig arra aztán tényleg semmi szükség, még annyi sem, mint MSOCache esetében

    "néha jó, de általában ha szükségem van a címre, akkor a teljes címre van szükségem"

    Mikor az egész címre szükségem van, már rutinból nyomom az Alt+D-t. Mikor egérrel kattintok bele az általában azt jelenti, hogy egy adott pozíciót keresek és oda szeretném tenni a kurzort.

    "Egyébként hogyhogy most Linuxozol? Vagy csak virtuális gépen tolod?"

    Dualboot (virtualizációhoz kevés a 2 giga RAM). Időről időre futok egy kört a Linuxszal. Valahogy mindig vonzott a Linux, csak voltak bizonyos fenntartásaim (például KDE, ami sokáig elég bugos volt, de a Gnome-ot sose tudtam megszokni). De alapvetően az aktuális alternatívák is befolyással vannak a preferenciámra, a Windows 8 pedig ritka nagy hulladék lett, ennek következtében pedig növekszik a kompromisszumkészségem. Elvégre sok mindenben csak más, de nem feltétlenül rosszabb. Bizonyos dolgokban (csomagkezelő, függőségek, erőforrásfelhasználás) pedig kifejezetten jobb. De így jobban belegondolva még a fájlstruktúra is sok esetben jobban átgondolt.

    Ami fel szokott húzni agyilag az az, hogy míg Windows alatt valahogy a legpowerful-abb szoftvereimet még csak nem is valami nagy cég gyártja. (A PotPlayer-t például valami dél-koreai fejlesztő fejlesztgeti és a The KMPlayer-hez hasonlóan szintén GPL sértő módon, zárt forráskóddal). De valahogy a Psymon sem adja azt az fícsörgazdagságot, amit egy Process Explorer vagy Process Hacker. Ahogy a Hardinfo sem egy AIDA64

    De az erőforrás menedzsment mindent megér. Windowson a halálom, mikor soknapos/hetes uptime után olyanokat kilapoz, mint a start menü ikonok vagy a shell. Jobbklikk, aztán 5-10 másodperc homokóra, mire megjelenik. Pedig bőven visszatolhatta volna a memóriába, miután újraindítottam az akkora 1+ gigát zabáló Operát, de neem, még véletlenül sem. Kerregteti a vinyót, aztán a legtriviálisabb dolgokat hagyja ki a Superfetch. Mikor a Disk fülön (Process Hacker) figyeltem, miket lapoz, hát az eszem megállt. Oké, hogy spontán és kiismerhetetlen a géphasználati szokásom, de ha már ennyire korlátolt az algoritmus legalább valami manuális szerkeszthetőség lenne, hogy ezt és ezt SOHA ne lapozd ki, csak ha döglődik az OS, ezt meg ezt kilapozhatod, de utána lapozd is vissza és hasonlók.

    Egy slusszpoén még, hogy az MS által felvásárolt és immáron fejlesztett Skype kliens Windows alatt kb 8-10 másodperccel nyújtja meg a bejelentkezőképernyő utáni válaszképességet és 100+ megát zabál, addig Linuxon 32 megát zabál és szinte észrevehetetlen. Így még van is értelme futnia. :D

    Másik slusszpoén, hogy miután a LibreOffice-ban memóriatúlcsordulást okoztam (OOXML fájlokkal nem nehéz) majd, miután kilőttem a processzt, a swap-ból szépen visszalapozott mindent és a tálcára lecsukott programok is egyből felpattantak 1-2 másodperces késéssel. Windows alatt hasonló esetben megnyomom a tálcán az ikont, kimegyek vizet inni, amíg kirajzolódik az ablak, aztán ha visszajöttem már görgetni is tudok a programban. :D Ilyenkor gondolkodom el, hogy ezt 16 giga RAM-ra és SSD-re tervezték vagy tényleg ennyire nem igényli/értékeli az átlaguser a sebességet és a gyors válaszidőt?

Új hozzászólás Aktív témák