Új hozzászólás Aktív témák

  • Lauda

    félisten

    válasz diablo1984 #54365 üzenetére

    Megkotlott a motorvezerlo egyik 5v-os aga, ezert elvesztette a legtomegmero es a map jelet a vezerlo, 1800-2000-korul meghalt, majd kidobta a hibajelet es valamennyire ment. Atkotve egy masik szalrol ezt az 5 v-os tapot ez a hibajel megszunt, am megsem volt az igazi es azt az infot kaptam, hogy igy ne sokaig jarjak vele, mert ez az aramkor tul van terhelve, igy idovel annak is kampo lesz. Elkuldtem a vezerlot javitani es kiderult, hogy a motor feloli csatin keresztul mar regota aztatja a gazolaj, valoszinuleg az elotoltes szabalyzo szelep hibaja miatt, ezt meg le kell pontositanom, hogy melyik szelep/jelado a rossz. Igy a vezetekeken feljutva a gazolaj megall a csatiban, majd beszivarog a vezerlobe es ott szep lassan megteszi a hatasat. Fura is volt, hogy mi az az olajos cucc ott a csatiban. Igy 120 ezer forint volt a vezerlo felujitasa, ezen kivul ki kell cserelni azt a szelepet, ami 40 rugo+2-3 ora munkadij, mert nem tudod itthon lecserelni. A kesz vezerlot most forditva rogzitettem, hogy ha jonne fel gazolaj, az ne bele a csatiba, hanem lecsepegjen. A videon is latszik a vezerlo hatulja. Jovo heten ki lesz dobva az a szelep is. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák