Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    Jut eszembe, napok óta meg akarom kérdezni, csak mindig elfelejtem - internetezésre, kapcsolattartásra (= Skype) 60 év körüli, számítástechnikából analfabéta szülőknek ti mit vennétek? PC-t, notebook-ot, Android-os tabletet vagy iPad-et?

    Az én esetemben két szülőről van szó (elváltak, rég nem élnek együtt, de kb. hasonlóan állnak a számítástechnikával), tehát egyben két külön eszközről is szó van. Apámnak vettem évekkel ezelőtt notebook-ot, de csak porosodik nála, nem használja semmire. Anyámnak nincsen semmilyen ilyesféle eszköze, de szerintem kettejük közül ő a nyitottabb.

    Valami olyasmi megoldást kellene találnom, amivel rá tudom őket venni olyan, ma már alapnak számító dolgokra, mint böngészés, keresés az interneten, az emailjeik megnézése és megválaszolása, Skype (vagy hasonló messenger/voip móka). Ez nyilván hosszú távú project, nem is most azonnal állnék venni nekik dolgokat, de mondjuk fél éven belül szeretném elkezdeni a "szoktatást". :DDD

    Mivel apámnál a notebook, mint ötlet nem vált be, ezért gondolkodtam el a tableteken, ott meg nem egyszer olvasom, hogy az iOS-t könnyebben kezelik az idősebb generációk tagjai. Semmiképpen nem akarok olyan dolgokat ajándékozni nekik, amit nem hajlandóak használni. (Meg benne van az is, hogy ha úgy alakul, hogy elmegyünk Magyarországról, akkor egyszerűen és olcsón/ingyen tudjanak velem kommunikálni.)

    Az egészben amúgy az a szomorú, hogy anyám valamikor 1992-ben kapott először a munkahelyéről laptopot (ah, az a 386-os "Diplomat" márkájú tégla, régi szép emlékek fűznek engem hozzá :D, amúgy tipikus példája az értelmetlen közbeszerzéseknek), és kb. addig jutott vele, hogy pasziánszozzon. Ha bármit kellett begépelni rajta, azt már nem volt hajlandó, mindig vagy a bátyám, vagy én csináltuk meg... Apám dettó.

    Igazából az érdekel, hogy ha volt nálatok a családban hasonló helyzet, hogyan és mivel oldottátok meg (mi vált be és miért). Köszi előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák