Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vhiktor

    Topikgazda

    válasz kolosszus87 #87313 üzenetére

    Egyrészt van szórás a panelek között illetve az sem mindegy hány colos a tv.

    Se 806, se 856 nem tud kalibraltan 700 nitet, 10% ablak mellett mérve. Illetve az sem mindegy hogy mérik. Lásd sony a80l tesztem.
    Én nem hagyom kint 1 percig a 100% fehéret, hogy minél többet merjen a műszer, mert az nem valos adat. Illetve van aki nem 10% ablak mellett adja meg, hanem ott ahol a legtöbb.

    Kétféleképpen is kalibrálva lett az említett tv, calman autocal-al, ahol csak 540 nitet tudott, majd utána másik képmódban manuálisan is, ahol 565 nitet, ezzel ki is lett maxolva. Szóval ennyit tud.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi tesztelés: youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A█Jeti Specbos 2501 hires 2nm

  • Vhiktor

    Topikgazda

    válasz kolosszus87 #87313 üzenetére

    Ha megnézed Vincent mérését ott is látszik, hogy ingadozik a fényerő attól függően mennyire van bemelegedve a panel(mennyi ideig van kint a minta, úgy hogy nincs kompenzáció, tehát pár másodpercig beszúrva sötétszürke kép).
    Én csak egyetlen módszert tekintek elfogadhatonak, mégpedig, hogy amint kikerul a minta azonnal történik a mérés és nem sok másodperc múlva. Mert hdr filmek esetében is a csucsfenyek csak pár másodpercig vannak jelen a képen. Hiába tud egy tv mondjuk 100 nitel többet 30 másodperc múlva, addigra a filmben már nyoma sincs a csucsfenynek, kb a hajra lehet kenni. De ez is filozófia kérdése, mert ha a maximális fenyerore vagyunk kíváncsiak amit kitud izzadni magából a panel, akkor arra jó, csak hát nem sok értelme van, szerintem.

    70-100%ig egyformának kellene lennie a fenyeronek. Ha megnezed amit bekarikaztam, ott csak 570-580nit körül mozog Neki is. Máris nálam vagyunk.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi tesztelés: youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A█Jeti Specbos 2501 hires 2nm

  • Vhiktor

    Topikgazda

    válasz kolosszus87 #87313 üzenetére

    Egy érdekes példa. Rengeteg C1-el volt dolgom, meg sem tudom már tippelni a darabszámot. Általában 700 nit körül tudnak kalibraltan, volt összesen 2 db ami tudott 780 nitet, ez 10% eltérés. Szóval van szórás elég keményen.

    Illetve még egy titok(nem is annyira titok, sokaknak köztudott), hogy előfordúl, hogy tesztekre "kiválasztott modelleket küldenek bizonyos gyártók, főleg a nagy követő táborral rendelkező csatornáknak, weblapoknak, így ezek a tv-k jobban teljesítenek, mint amit a boltban átlagban kapsz(ugyanakkor nem kizárt, hogy hatalmas szerencséd van és a boltban is kifogsz egy ilyen darabot.
    Éppen ezért érdemes több tesztet is nézni ugyanazon tvről, és abból egy átlagot levonni.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi tesztelés: youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A█Jeti Specbos 2501 hires 2nm

Új hozzászólás Aktív témák