Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pro Koryak

    addikt

    válasz Callisto #60717 üzenetére

    "Nekem is és rengeteg embernek volt mindkettő. Nos. Ők tudják miről van szó.
    Sőt sokan vannak akik OLED mellé vettek QN90A/95A-t és végül inkább azt nézik, mint az OLED-et."

    ... és annak a rengeteg embernek mind be van kalibrálva mindkettő tv. Igen, persze.
    A profi tesztelők(akik kalibrálással és megjelenítőkkel foglalkoznak évek óta => eléggé értenek hozzá) meg mind hülyék, hogy bőven az oled alá helyezik (általános) képminőségben.

    Azért azt megnézném, az a "rengeteg ember" milyen képbeállításokkal használja. Lehet ... :Y

    [ Szerkesztve ]

  • HeZ_

    csendes újonc

    válasz Callisto #60717 üzenetére

    Ahogy írtad is (#60713 Callisto): "OLED-nél meg varázslat van ilyenkor."
    Szerintem és eddig még mindenkor!
    Fényes nappal HDR-t nézni? Napsütésben mobiltelefon kijelzőn, tableten filmezni? CSAK kényszerből csak a sürgős üzenetet olvasni! Nincs az az LCD és OLED és lézer és bármi fényerő - talán a plazmaív kivételével - ami elég lenne a Nap fényénél és akár egy napfényes, világos szobánál is. Olybá tűnik, csupán elfelejtetted levenni a napszemüveged :)).
    A te és a rengeteg kivételeddel mindenhol máshol, ahol OLED TV-t használnak, azért van ott a régi LCD (nálam a katódsugárcsöves), mert nem tudták elajándékozni, odaadták gyereknek, nagyinak, száműzték hálószobába, konyhába, WC-be. Maximum számítógép monitorként használják, mert nagyobb, mint a meglévő monitor, vagy alaptalanul félnek az OLED beégéstől vagy lusták a számítógépet OLEDre kötni... Továbbra sem egy súlycsoport, pontosan ahogy írod is: "még ha fájdalmas is egyeseknek".
    Pont ezért nem adom el áron alul a 14 éves full HD plazma tv-met, tökéletes lesz a hálóba az 50 cm-es (nem coll-os :DDD) katódsugárcsöves múzeumszökevény helyett. Én nappal a világos (bár nem süti a képernyőt a nap) nappaliban netezek az OLED-en, de filmet nézni... Kb a tartalomjegyzéke látszik és hallatszik a filmnek, mint a mobiltelefon 5-6 collján is = egérmozi, szenvedés.

  • Jorgi Kormi

    senior tag

    válasz Callisto #60717 üzenetére

    Itt jó páran a hdr és DV anyagnál is lejjebb veszik a fényerőt pl. 100-ról 80 vagy 70-re , mert kiégett a retinájukat az erős fénye az oled tévéjüknek ( ezt írták itt többen is az utóbbi 1.5 - 2 évben , nem a magam agyszüleménye). Én az ABL-t még észre sem vettem , hogy belenyúlt volna a képminőségbe filmezés közben. Mozi hangulatához nem a 2000 nites fényerő kell ( hdr és DV anyagnál) , hanem a kép tökéletes részletességgel , kontraszttal való visszaadása , természetes színekkel.( Én még nem kalibráltattam , egyenlőre) Én szerintem ez nit verseny , főleg az LCD tévéket gyártók mániája , amit az oledet gyártók próbálnak követni ( mert a legtöbb felhasználó , leendő vásárló agyában csak a "fényerő" dilemmája kavarog , (marketinges dumában is ezt lobogtatják a zászlójukon felírva Samu és társai)
    ;]

    Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

Új hozzászólás Aktív témák