Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #43175 üzenetére

    Egyrészt puszta érdekességből is meg akartam nézni, hogy tényleg működik-e, mert jelenleg sem az LG, sem az AMD nem támogatja még ezt hivatalosan, de olvastam, hogy valakinek állítólag működik, így leteszteltem én is.

    Most pedig gondoltam beharangozom ide is, hátha van valakinek >=2019 LG TV-je AMD kártyával, hogy próbálja ki ő is, ha érdekli (főleg ha épp emiatt tervezne Turin kártyára váltani). Ez egy rakat AMD kártyával működhet, nem csak a legújabbakkal (mint nV-nél).

    De arra is kíváncsi voltam, hogy esetleg kicsit másképp működik-e a FreeSync, mint a G-Sync ezen a TV-n, mert amíg semmi infó nincs róla, addig még az is elképzelhető, hogy jelenleg nem az AMD driver ismeri a HDMI 2.1 VRR-t is (dokumentálatlanul), hanem az LG firmware ismeri az AMD féle régi proprietary HDMI FreeSync-et is (ami már HDMI 1.x-el is volt évekkel ezelőtt).
    Utóbbi esetben talán másképp működött volna a TV a VRR bug tekintetében a két kártya közt (nem villódzott volna úgy a töltőképernyő, mint Vega-val, mint Geforce-al)
    Illetve ha már ott voltam, ugyan ebből a feltevésből (hogy ez a FreeSync most lehet más, mint a G-Sync Compatible) kiindulva megnéztem azt is, hogy esetleg pontosabb-e a szinkronizálás FreeSync-el, mert VSync nélkül elég alacsonyra kell tenni az fps korlátot (úgy 90-100 köré), hogy ne legyen minimális tearing se a képernyő alján (az nVidia modulos monitoroknál állítólag elég ~117 fps korlát 120Hz-hez, hogy ne legyen ilyenkor tearing). De ez már tényleg csak puszta érdekesség, nincs gyakorlati jelentősége (saccra 0.5ms késés, amit ez okozhat ide-oda az lényegében semmi). Amúgy ránézésre egyformán teljesít a FreeSync és G-Sync (mindenképp kell mellé a VSync).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák