Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fisha

    őstag

    válasz #62608320 #40968 üzenetére

    Én anno egymás után néztem a Joker jeleneteit HDR10 és DV verzióban, és nagyon keresnem kellett, hogy bármi differenciát lássak. Persze elképzelhető, hogy a forrással is akadtak gondok, de ezt nálam szakibbak majd leírják, mert mintha lenne DV-ből is statikus meg dinamikus adattartalmú. Egy tuti: jelenleg nagyon kevés dolog van, ami DV-n elérhető (hacsak nem veszed kilóra a blue-ray kiadáskat), pláne ami csak DV lenne elérhető. Nekem tudja a TV-m, de mai viszonyokat nézve ez nem lenne nekem szempont a vásárlásnál semmiképp. Aztán, hogy a jövőben ez mennyire változik, azt nehéz megjósolni. Szerintem nem fog számottevően.

    (Amúgy tudtommal az a baj a sima HDR szabvánnyal, hogy nagyon nyitott, megengedő. Nem kötelező mindent implementálni belőle, így lehet vele trükközni. A dolby összeszedi, továbbfejleszti ezeket a szabványokat, esetleg épít hozzá hardvert is. Majd ezt a csomagot mindenestül, technológiával de még kalibrálási ajánlásokkal is egyben árulja a gyártóknak. Ez utóbbi nyilvánvalóan egy sokkal jobban kézben tartott, jó eséllyel továbbfejlesztett eredményt szül, de pénzért, amit egy csomó gyártónak nincs kedve kifizetni. De majd ezt az okoskodást is megerősítik vagy megcáfolják talán nálam jobban képben lévők is.)

    [ Szerkesztve ]

  • Joshi

    titán

    válasz #62608320 #40968 üzenetére

    Ez a video 2017-es, azóta sokat javítottak a DV-n. A másik meg az, hogy inkább azonos HDR szabványokat kellene összehasonlítani mint pl HDR10+ és DV. Aztán mindezt azonos képtechnológiával mint pl OLED-OLED vagy LCD-LCD. Ha minden igaz 2019-től a Panasonic és Philips mindegyik HDR szabványt támogatja. Az Alita az eredetileg HDR10+ és DV-t is tartalmaz. Nekem meg van eredetiben a film, de a Sony csak a DV-t támogatja.

Új hozzászólás Aktív témák