Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz krx21 #20956 üzenetére

    Érdekes mert van olyan film ahol nem ciki.
    Az elsőre látszik, hogy a vibrálás csak a világos, homogén felületeken látszik nagyon.
    De találtam olyan filmet ahol ott sem vibrál, fogalmam sincs miért.

    Lehet más a film fps-e?

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krx21 #20956 üzenetére

    Ízlések és emberek kérdése. Én alig pár hónappal a C7 vétel után 2017 őszén láttam otthoni körülmények közt egy Panasonic-ot, és azonnal furdalni kezdett, hogy "na, ha vártál volna pár hónapot, akkor már megfizethető lett volna Panasonic is".

    Közben pedig nemrég mégis csak eladtam a Kuro-t, mert másfél éven át alig 10 percre kapcsoltam be. Mikor leültem kicsit hozzá, előkészítettem a pár videót a szemlére, köztük egy frissen felvett játékjelenetet (The Witcher 3-ból, amit a C7-en néztem rögzítéskor), akkor megint nyakon ütött, hogy "f@szom, de kár volt BFI nélküli OLED-et venned, nézd meg milyen gyönyörű tű éles, és tisztán olvasható rajta a mozgó felirat, ami a C7-en csak egy alig kivehető csóva, és le kell lassítani a lépteket, hogy el tudd olvasni".

    Jó, mondjuk teljesen igaz az is, hogy a C7-en is lehet 1080p120-ban játszani, és akkor azon is olvasható a mozgó felirat (még mindig nem Kuro szint, de elég jó, és végül is az a lényeg), csak akkor állandóan látszik az aliasing, amit gyönyörűen kisimít a 4k felbontás.

    Szóval nekem inkább villogjon, mint csóvázzon. Ha mégis kiderül, hogy 10-20 perctől hosszabb idő után zavar, vagy most valamiért hozzá sem sikerül szoknom, akkor ki lehet kapcsolni.
    Filmekhez amúgy nem tervezem használni, ahhoz sohasem éreztem hiányát, a <=60fps játék a szívszorító.

    (#20958) dgyuri0123 ^^ utolsó bekezdés. :P

    (#20957) daneel_hu Az LCD-n (Sony féle BFI) is ilyen, hogy ha nem vagy hozzászokva, akkor bekapcsolás után nagyon zavaró (fáj, büntet), aztán ha mozog a kép és nézed kicsit, hamar túlesel a nagyján és nem zavar annyira. Világos állóképen sokkal feltűnőbb, mint mozgáskor és haloványabb képen. Aztán később sokkal könnyebben elfogadja az agyad, ha rendszeresen használod.
    Valamikor régen a plazmákhoz is alig tudtam hozzászokni, de ma már ha akarom se látom, hogy villognak-e.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák