Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz alaves #55298 üzenetére

    Érdekes olvasmány, ilyesmire tippeltem. De van pár érdekes részlet.

    Amit szerintem érdemes talán említeni itt az ez a 4.4 szekció végéről (felhasználói szempontból):

    "We do not compensate OLED luminance completely to maintain initial luminance, because OLED compensation rather accelerates degradation. Instead, we match OLED luminance to target degradation curve."

    Vagyis, ha jól értem, akkor ezért nem szokták a gyártók nyakra főre javasolni a manuális pixel frissítést, mert szerintem az a processz csinálja ezt (is). :)
    Persze aztán lehet rosszul gondolom.
    Tehát, ha nyakra főre manuálisan kompenzálgatsz, akkor épp gyorsítod az öregedési folyamatot (elvileg). Meg úgy általában is csökken a pixelek fényereje idővel (mondjuk ez is egyértelmű végülis).

    A tippem az, valószínűleg a gyors refresh az valami fajta gyorsan elvégezhető akár "tömbös"/soros feszültségkompenzáció lehet. A lassú meg ezt a pixelenkénti feszültség és OLED öregedési LUT tábla olvasás és kompenzáció lehet minden egyes pixelre (jóval lassabb folyamatnak tűnik).

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák