Új hozzászólás Aktív témák

  • mucsácsó

    tag

    nnnnna, tegnap nyúztam a "kicsikét" egész este, meg most picit reggel :)

    tegnap este átugrott haverom, mert tudtam, hogy nem lehet összerakni ezt egyedül - igazam is lett, a halál vize levert 5x legalább, mire a helyére raktuk - és ez "csak" 55", elképzelni nem tudom milyen lehet egy mégnagyobbal ez a mutatvány... :D

    tapasztalatok:
    összességében brutális, tényleg durva cucc, párszor elhagytam az államat néhány 4K demótól és trailerektől (igaz, youtube-ról) meg Netflixen is belenéztem pár dologba, hát durva na :D asszem értem, hogy miért is van oda-vissza mindenki tőle :D

    főleg egy FHD után... amúgy 55" tényleg nem olyan nagy, elsőre brutális volt, de mostanra már "össze is ment" - ez az első dolog, ami picit kérdőjelessé teszi a maradását :P :D

    apropó FHD, az uspcale egész jó; próbáltam FHD videókat és base PS4-es játékokat SDR-ben és HDR-ben egyaránt, jóféle - nyilván azért Pro-val sokkal jobb lenne "natív" 4K-ban, de megpróbálok a napokban alátolni PC-ről 4K-ban ezt-azt.

    a panellal (talán) szerencsém volt, nem találtam pixelhibát (egyelőre), meg nagyon semmi hibát nem véltem felfedezni, nagyon szép :)
    sokkal rosszabbra számítottam, mert ugye elsőre olvastam, hogy nem lesz túl homogén a kép, de most talán mégjobb lett a pixelfrissítést követően, mint volt.

    nnnnnade amik nem tetszenek annyira:
    - BRUTÁLISAN tükröződik, ez irritál a legjobban - pedig nem mondanám világosnak annyira a szobámat, de mégis; először nem szedtem le róla a fóliát még (leszedtem hátulról is!), de sejtettem, hogy az is rátesz még egy lapáttal majd - egy fokkal jobb nélküle, deeee azért na :\ előző TV-m is ilyen tükör volt, na de ENNYIRE?! és ezzel az a para, hogy értem én, hogy fekete a fekete, de ha a fekete helyett tükröződést látok a képen, akkor megette a fene :\ ez egy fekete tükör :D

    - néha "sötétnek" érzem a képet; előző tévém szintén nem volt túl világos, még maxra húzott fényerővel se (talán vesztett is a fényéből 5 év után), viszont itt SDR-ben valahogy az 50-es OLED fény mellett még este is keveslem - ugyanakkor a 100as HDR meg lehet sok, legalábbis este... :D
    szóval nem tudom, nem mondom hogy kimondottan sötét lenne a TV, mert tud azért ez ha akar fényes lenni - nade 50 fölé nem nagyon kéne menni SDR-ben, az is már eléggé necc kategória, nem?

    -black crush:
    létezik, néha árnyékoknak odacsap azért - bár ez biztosan beállítások kérdése (játszogattam a Gammával és egyebekkel, eléggé játékfüggő sajnos, hogy miből melyiket érdemes, de eddig az úgymond univerzális settinget nem találtam meg..)

    apropó, settings: próbálgattam a profilokat, a Technicolor nekem túlzottal meleg+sárgás - lehet proli vagyok, de nekem a full alap profil / vivid között van valahol a szemem ízlése, 1-2 finomhangolással :) nálam inkább a cold túnusok jönnek be valahogy sokkal.

    Egyelőre még masszírozom a napokban, de nem mondom, hogy 110%-ig meg vagyok elégedve mindennel - valszeg én leszek az első fanyalgó.. :D nem nagyon szeretném visszavinni, mert gyötrelmes lenne ezt újracsomagolni + visszacipelni, de meglátjuk..

    kicsit b*ssza a csőrömet azért a Samsung-féle antiglare felület, hogy azért lehet inkább az kellett volna mégiscsak, hiába a gyengébb képminőség.. /és magát a márkát se csípem túlzottan/

    kérdésem lenne:
    - HDR-ben hogyhogy nem para a 100as OLED fény? dinamikusan állítódik talán, vagy?
    - játékok HDR-ben szintén nem gázosak 100as OLED-fénnyel? pláne, ahol van HUD ráadásul..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák