Új hozzászólás Aktív témák

  • qqzs

    őstag

    olvastam az eszmecsereteket a hdrrol. Nem vagyok szakember szóval csak józan paraszti ésszel. Mondjuk ha a valós fenytartomany 0sotetseg és 10napba nezek közt van ebből a kamerák felfognak mondjuk 5 egysegnyit tologatjak a 0-5 és a 5-10 között akkor a mostani hdr fotók amik csak effektek össze vagy le és felnyomjak a rögzített tartalmát ami lehet nem isnszukseges mer egy jobb LCD monitor/tv meg tudja jeleníteni az egészet amire manapság a raw képes. Inkább azért szórakoznak vele hogy a rosszabbakon is megjelenjen vagy a szemünk is lássa mert ha nagyon fenyeset nézünk elveszlenek a sötét részletei és fordítva. Na most jön az oled tv ami lenti tartományt szépen megjeleniti. Ennél a pontnál nem értem hdr tartalom mit akar jenteni mert inkább cdrnek hívnám.compressed dinamika tartomány. Hacsak nem jönnek ki hdr felvevokkel. De addig is ezektől eltekintve tényleg kíváncsi vagyok a szemünk hogy birkózik meg akar a meglevő dinamikatartomannyal oleden. Ha világít egy lámpa kozeppen körülötte a sötét szoba részleteit a pupillaszukules miatt úgy sem érzékeljük. Nem? Tehát hiaba van ott a szem vagy inkább az agy nem látja. Ezért félek kicsit az oledtol mert ilyenkor csináljuk az hogy feltekerjuk a fenyerot azaz tomoritjuk a fenytartomanyt és elkezdjuk érzékelni a sötét ami mostmar szürke,részén lévő részleteket.bár így a szép feketenek annyi.
    Hm? Azaz lehet hogy az oled szépséget nem a sötét tartományban megjelent részletek hanem a feketebb miatt kiemelt színek adjak

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: GTS450

Új hozzászólás Aktív témák