Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Memmaao #19300 üzenetére

    A Withingsnél (Scantwatch és Scanwatch Horizon) két dolog volt klinikailag validálva:

    1. Pitvarfibrilláció szűrés/felismerés az EKG funkció használatával.

    2. Az spO2 mérője.

    Az spO2 mérése szerintem (legalábbis saját tapasztalat alapján) meglepően pontos volt. Pitvarfibrillációm szerencsére (elvileg) nincs, így azt a funkcióját nem, csak az egycsatornás EKG rajzolgatását tudtam nézegetni. Mivel egyéb eszközzel szinkron nem vetettem össze, így nem tudom, hogy mennyire rajzolt pontosan, de az biztos, hogy ha nyugiban mérte az ember, úgy (testhelyzet stb.), ahogy elvileg kellett, akkor gyönyörű, zajmentes görbét készített.

    A pulzusméréssel voltak gondok (sima Scanwatch), mert szinte minden napra esett egy-egy olyan mérés, ahol a valós értéket megfelezte vagy megduplázta, ijesztő látszólagos kiugrást mutatva ezzel a napi görbén, de - mint írtam már itt is - az valami szoftveres bug, amit remélhetőleg javítanak valamikor. (A Steel órájukkal pl. nem volt ilyen probléma anno, ha minden igaz.) Egyébként a nyugalmi pulzust többnyire a Scanwatch is a csuklós optikai pulzusmérőktől elvárható szintű pontossággal (nálam, mondjuk felkaros vérnyomásmérővel együtt nézve +-2-3 ütés határon belül) mérte.

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák