Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    válasz 4D4M #47819 üzenetére

    Minden rendszerben lehet letjogosultsaga, de minél lomhabb a hőleadó, minél több a hőtároló tömeg és minél jobb a hőszigeteltseg, annál kevésbé érdemes / lehetséges hőmérsékletvaltozasokat eszközölni.

    Köszönöm szépen! :R

    Nekem egyszerűen robosztusság szinten nem tetszik ez, hogy saját speci protokollos kommunikáció legyen a kazán és a termosztát között. Piac romboló, jövőben pótlási nehézséget okozó helyzetet teremthet ez, főleg ha még a hasznát sem tudja kidolgozni.

    Mint mondottam volt, ez manapság már nem izgalmas kérdés. Simán elmukodnek úgy hőszivattyús rendszerek, hogy még termosztát sincs csak időjárás függően beküldi a vizet a rendszerbe.

    Tehát gyakorlatilag az előremenőt elég ha a külső időjárás szenzor állítja, nem kell még pluszban piszkálni a modbus termosztát közbenjárására módosított függvény szerint kb...

    Hmm.. a "termosztát sincs", az végülis azt takarja, hogy az egész épület 1 zóna eszerint? Sajnos ez nálunk nem fog menni a fancoilos hűtés miatt mindenképpen kell majd zónázgatni szerintem. Úgy meg annyira nem számít már, hogy a padlófűtés is zónázva lesz.

Új hozzászólás Aktív témák