Új hozzászólás Aktív témák

  • szat8

    tag

    válasz amargo #24838 üzenetére

    Hm, hát én nem látok ebben kuszaságot, én javasoltam neki ezt a megoldást, és most is jónak gondolom. Előre bocs a hosszú posztért!
    "a platform time trigger nem kell tok felesleges, mert az contition-ba úgy is ott van."
    Ez nem így van, mert ha már 17 előtt besötétedik, akkor nem fog egyáltalán felkapcsolni, hiszen csak akkor "sül el" a trigger, amikor átlépi az 50-es értéket. Ezért kell a time trigger, hogy ha előtte már besötétedne, akkor 17-kor mindenképp kapcsoljon be.
    Condition-nek meg azért kell mindkettő, hogy ne induljon el, ha csak az egyik feltétel teljesül.

    A következő esetek lesznek:
    1.) 50 alá esik a fény, de még 17 előtt van -> az after 17 condition miatt nem kapcsol be
    2.) 50 alá esik a fény, 17 után van már -> mindkét feltétel teljesül -> bekapcsol
    3.) eléri a 17 órát, de még 50 felett van a fény -> below: 50 feltétel miatt nem kapcsol be
    4.) eléri a 17 órát, és már 50 alatt van a fény -> mindkét feltétel teljesül -> bekapcsol

    Tehát leghamarabb 17-kor kapcsol be, de csak ha már sötét van, vagy utána, amikor eléri a kívánt sötétséget. Szerintem pont ez volt a cél, ha jól értem.
    És lehet én bonyolítottam túl, szóval nem vitatkozásnak szánom, csak a gondolatmenetemet próbáltam leírni. :)

Új hozzászólás Aktív témák