Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Agent87 #6680 üzenetére

    persze, az valóban szinte garantált minden obi esetén, h 2.8-on lágyabb képet ad, mint egy nem túl ratyi másik típus 5.6-on - mégiscsak 2 teljes blendényi különbségről van szó...

    de a mai digit vázakon nem muszáj teljes lépésekben haladni, és jellemzően már 1/3-2/3 rekeszeléstől, azaz f/3.2-f3.5-ön is óriásit javulnak (és a 2.8 sem használhatatlan attól még, h lágyabb)

  • Slowman

    aktív tag

    válasz Agent87 #6680 üzenetére

    jó de a kitobi (most hirtelen 50mm-re néztem az összehasonlítást) közel ugyanaz 5.6-on mint emezek 2.8-on (kit@55mm 5.6 Center: 1994,5 Border: 1819 | Tamron 17-50/2.8@50mm 2.8 és csak azért hozom a Canont mert 1.) A leggyengébb a Nikon/Canon/Sony közül, így a legrosszabb esetet nézzük, mert pl. a Sony jólva jobb mint a Canon az majd ugyanazt az eredményt hozza 2.8-on mint a Canon 5.6-on (sztem ez példány kérdése nem a váz) 2.) Pentaxra nincs teszt Center: 1956 Border: 1413 és ez 2.8 :U 5.6-on Center: 2184 Border: 1881). És azért a 2.8 és 5.6 nagyon nem ugyanaz :N . Most a Sigmát nem fogom kibogarászni de vélhetően az is hasonló eredményt hozna.
    Amúgy ez a bajom nekem is a Tamron 17-50-el és ezért néztem inkább Sigmát és abból is inkább a 24-70 jött be mint a 18-50, ami viszont kicsit drágább. De most találtam a 220V-nál 12X ezerért (ezt így lehet jövőhétrn meg is venném, hogy a húsvéti utazáson már ezzel "aprítsak" :DD ) és az már igen szimpatikus, csak az Extreme Digitálnál 3 év a gari a 220V-nál meg csak 1év :U . A kérdés, hogy vajon tényleg ennyit ad az Extreme Digital vagy csak elírás, és csak a Canon/Nikon bajonettesekre - mert olvastam valami ilyesmi hirdetést valahol, hogy "3 éves garancia a C/N bajonettes Sigma obikra - és akkor már a Pentaxra is ezt biggyesztették, mikor ez nem igaz :U . Ennek utána kéne járni mert a többi boltba (pl.: Mediker, Digicam stb.) csak 1 év jár hozzá. (és azt is hallottam, hogy Extreme Digitálék furán kezelik/reklámozzák a garit)

    [ Szerkesztve ]

  • kiskornel

    addikt

    válasz Agent87 #6680 üzenetére

    "Ja ami nem tetszett még hogy f/2.8 -on photozone szerint a pentax kitobi felbontása 55mm-en nagyobb tág rekesszel mint a 2 említett obi tehát" :F

    Ugye nem gondoltad komolyan, hogy a Pentax kitobija F2,8-as?

    "tág rekesszel mint a 2 említett obi tehát elvileg nem lesznek olyan élesek mint a kitobim (legtágabb rekeszen)?"

    Igen is meg nem is.

    IGEN, mert F2,8-on a mélységélesség kisebb lesz, a vonalas felbontással együtt. Viszont negyedakkora záridőt fog igényelni az expo.
    És NEM, mert a helyes nézet ez: a kitobidnak nincs meg az a tartománya, ami fényerőbe azt nyújtaná, amit az említett fényerős obik. Vagyis azokat a témákat, melyekhez azok fényerejére van szükség elfelejtheted. Esetleg pótolhatod ISO-val, de az sokkal inkább keni a képet, mint a fényerős obi lágysága.
    Több pénzért nem feltétlenül jobb képminőséget kapsz (bár általában azért illik a gyártóknak erre ügyelni), inkább nagyobb eshetőséget, hogy elkészítsd a képet.

    Pl.: múltkor a jégcsarnokba ISO800-on F2,8 mellett kellett fényképezni, mert csak annyi fény volt ott. Namost ott a kitobiddal lehet mondjuk gurigázni, nézegetni, dobálgatni, azonban használható képet készíteni nem.

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Agent87 #6680 üzenetére

    f5.6-ot f2.8-cal semmi esetben sem vetnék össze, noch dazu a pz szerint a Tami jobb 50/2.8-on mint a Petnax 55/5.6-on.

Új hozzászólás Aktív témák