Új hozzászólás Aktív témák

  • máyköl

    veterán

    1-2 hónap múlva szeretnék venni egy teleobjektívet.
    A kiválasztott, szinte már biztos, hogy a Canon 55-250 IS lesz. Szívem szerint egy 70-200 F4 L -t vennék, de két ok miatt is lemarad.
    1, Kevés nekem valószínűleg a 200mm, többször próbáltam 300mm végű teléket, és mindig arra jutok, hogy ennyi nekem minimum kell.
    2, Hát nem olcsó. Meg lesz rá a pénz, de megmondom őszintén, nem csak erre szeretnék költeni, nem csak a tele hiányzik. Kb. pont annyi pénzem lesz, mint használtan egy 70-200 ára, de kell még Raynox előtét, kell még markolat, le szeretném cserélni a kitobim IS-es típusra, egy vakuban is gondolkozom, a lényeg a lényeg, nem tudom megvenni a 70-200 -at. :(
    Ezért marad az 55-250 IS, de ettől is tartok egy kicsit, mégpedig szintén a 250mm-től. Valahogy úgy érzem, kicsi nekem a 250mm, viszont az IS nagyon jó, hogy van benne, telében mindenképp jól jön, ki is fogom használni.
    Valahogy az a fránya 250mm tart csak vissza... :W
    Ki szerettem volna próbálni mindenképp egy 55-250 -et, de sehol sem volt alkalmam rá sajnos. Voltam Media Markt-ban, Saturn-ban, de mindenhol csak megfogni volt alkalmam, mivel csak kirakva volt, egyik vázra se volt felrakva, egyik üzletben sem. Arra meg nem igazán volt kedvem, hogy eladót hívni, felrakni, stb. :N
    Talán majd elmegyek a Soós fotóboltba, ott csak van, és csupa jót írnak róluk. :K

    A kérdésem, az obiról:
    - Milyen képminőséget várhatok tőle? Van most két Canon obim, egy sima kitobim (IS nélküli), és egy 50 1,8-as obim. Valaki tud ezekhez viszonyítani, akinek esetleg van 55-250-e, és az én általam említett objektívei, vagy csak aki próbálta mindegyiket, vagy csak aki tudja... :DDD
    Mire várhatok? Képminőségben, rajzolatban, színvilágban melyikhez hasonlít inkább az 55-250? Megüti az 50 -es obim szintjét? Tudom, nincs akkora fényereje, de valami viszonyítási alapra lennék kíváncsi.
    + kérdés:
    - Mennyibe kerül egy 2x -ező előtét, ha tényleg nem lenne elég az a 250mm? Mennyit ront ez a minőségén?

    Előre is köszönöm annak, aki segít! :R

    Máyköl :)

    szerk: Slowman: Tudom, hogy ennyibe kerülnek a filmek, így nem hangzik drágának tényleg, de ha ezt hetenként kel venni, rá jön az ember, hogy lehet, hogy ez így nem fog menni. :N Mert nem feltétlenül 2 hónapig megy el mindenkinek egy film. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák