Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laraxior

    titán

    válasz laychi #2054 üzenetére

    Teljesen mindegy a hűtő mérete szerintem, az alaplapoknál is a Z390 után elkezdtek az árak ugrásszerűen megnőni. Pedig ott nincsen semmi extra hűtő, borda körbe, pár vasdarab alulra és kész.
    Z790 Hero: 850EUR
    Z690 Hero: 660EUR
    Z590 Hero: 560EUR
    Z490 Hero: 370EUR

    Mi a franc indolkolja az ekkora mértékű ugrást, és ez ugye nem a flagship kategória, a hero régebben egy masszív felső középkategóriás alaplap volt. Ami most is az... csak nem az ára miatt.
    A CPUk miért maradtak meg 5-600EUR körül? :F
    Elhiszem,hogy chiphiány, korona, háború, nyavaja, kék az ég, mindenre ráfogjuk...
    Ráadásul ez a szektor nem is járt rosszul a koronás lezárásokkal, mert mindenki otthon szikkadt, gép elé kényszerült. Szóval azért volt eladás bőven.
    A 6000MHz-es 32GB ram is megvan 3-400EUR körül... az miért nem ugrott 1000-re? :(

    ...és igen, meg tudnám venni a VGA-t én is, mint még itt sokan mások, de ez már üti az elvi korlátokat, hogy hasraütésszerűen benyögnek egy árat, ami eleve magas, de még rosszindulatúan a készleteket sem töltik fel, hogy még feljebb menjenek. Ehhez asszem én nem asszisztálok. :(
    ..és jah, én mondtam, hogy ezek még csak a kezdőárak, az lenne a normális, ha szépen lassan lejjebb csorognának... de nem, ugrásszerűen teszik rá a hasznot. (Persze meg is értem a boltot, megkapja 2200-ért, miért adja el 2500-ért, ha elviszik 3200-ért is. 3-4VGA-n meg is van egy dolgozó havi bére.
    Nem tudom, hogy offba kellene-e tenni. Nem pont neked szántam, csak úgy általánosságban... :))

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Új hozzászólás Aktív témák