Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Géjza #7042 üzenetére

    Hazai boltból vásárolok, de mondok konkrét példát: ASUS ROG Strix17 G713QM laptopom volt, meghibásodott az alaplapja. MyASUS felületén RMA igényt nyújtottam be, futár jött érte elvitte, a szervizben alaplap+CPU+GPU csere volt, a futár hozta vissza pár napon belül, ami mondjuk olyan 10 nap lehetett, de a bolt nem is volt bevonva részemről. Számlát, garanciajegyet feltöltöttem az RMA űrlapon keresztül, és minden ment magától, 0 Ft-ért, üzletbeli pangásos időpazarlást nélkülözve. No ez az a plusz amit a többi gyártó nem tud. Na meg a sok hardver mint amolyan virtuális vitrinben ott van az ASUS fiókomat 23 évre visszamenőleg.

    Aztán ma reggel beugrott, hogy mintha nem lenne azonnali csere opció. Ez ugye egy fizetős szolgáltatás (lenne), de úgy vállaltam volna be, mert ha a kártya megmakkan, akkor cserélik azonnal. Aztán megnéztem, hogy tényleg nincs érvényesítve rá, írtam is az Alzának, hogy mi a helyzet, a válasz az volt, hogy nincs, mert csak bizonyos termékekre van, erre nincs, meg úgy általában véve a többi VGA-ra sem náluk. Na ekkor mondtam, hogy ez nem igazán oké nekem, mert ez lenne az, ami helyettesíthetné a márkaszervizes közvetlen garanciát. Nyilván a kettő együtt lenne nagyon jó, de vagy az egyik vagy a másik legyen már meg, és itt egyik sem. No és akkor mondtam, hogy hát inkább fizetek többet egy ASUS-ért, de ha nincs is azonnali csere, akkor legalább legyen meg az, hogy ne kelljen már a bolttal napokat veszíteni, hanem jöjjön érte a futár, vigye be közvetlenül a szervizbe, és nem telik feleslegesen az idő, a szükségesnél nagyobb mértékben.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák