Új hozzászólás Aktív témák

  • lo_jo

    senior tag

    válasz flydomi #11250 üzenetére

    A miértet én sem tudom. A nagykerig látom a számokat, nem tudom, hogy kitől szerzik be és az mennyiért adja. Lehet a forrás közvetlenül a gyártó (nem hinném) és lehet egy régiós disztribútor (sokkal valószínűbb), de ez már nagyon üzleti titok lenne, 100%, hogy egyik nagyker sem árulná el. A levezetés nagykertől pedig úgy van, ahogy már írtuk, nettó ár + 27% áfa + 3-7% kisker haszon. Igen, a "rabló" boltoknál is. Az Alzáról pedig tudott, hogy nem nagykerrel dolgozik, hanem cseh központi raktárból látja el az egész régiót, oda meg a gyártóktól érkezik közvetlenül.

    A "számmisztika" részét pedig leírtam korábban, legalábbis sok másik, hasonló láncban érkező terméknél így megy: a magyar piac nagyon szűk, töredéke fogy a 3080 árkategóriájának magasságában bármelyik nyugatihoz képest, ezért ha a disztribútor meg akarja keresni a kevesebb eladott kártyán a működési költségeit (ami a kevés eladott kártya miatt nem lesz kevesebb, a bérleti díjak, fizetések, stb nem eladott darabszámtól függnek), akkor sajnos nagyobb árréssel fogja ezt megtenni, nem fog berendelni felesleges mennyiségű kártyát (most meg nem is tud).

Új hozzászólás Aktív témák