Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coolmat

    őstag

    válasz csokoládé13 #326 üzenetére

    Szia!

    Megnézted már HDSentinel-el, mit ír ki rá? Ha vannak rajta hibás szektorok, vagy felpörgési hibák, akkor sürgősen ments le róla minden fontosat (de egyébként sem árt sosem ha van mindenről biztonsági másolat valahol).
    A vinyó cseréjéről pedig: bizonyosodj meg róla, hogy az alaplapod támogatja-e a 120GB-nál nagyobb winchestereket is, mert páran ráfaragtak már ilyesmivel régi laptopokkal (48 bites LBA támogatást kell tudnia, ezt kiderítheted a gyártó honlapján, Everest-el, vagy más eszközökkel, pl. Google :) ). Ha biztosan tudja, akkor a WD3200BEVT-t ajánlom, az újabb széria (00A0RT0 végződésű) már 1 db 320GB-os tányérral készül, csak ezt sajnos nem tüntetik fel a webshopok (de igazából mindegy, mert a régebbi 250GB tányéros is ugyanolyan gyors, sőt kicsit gyorsabb). A Fujitsunak pedig vehetsz egy ilyesmi olcsó külső házat, hogy ne csak porosodjon, ha még jó :) .
    Ha nem támogat az alaplapod 120GB-os vinyónál nagyobbat, akkor marad a WD1200BEVS (ebből lehetőleg 00VAT0 végződésűt keress, mert ez 160GB-os tányérral szerelt, a régebbi szériák nem biztos). Még ez is jóval gyorsabb, mint a mostani Fujitsud.

    [ Szerkesztve ]

  • Coolmat

    őstag

    válasz csokoládé13 #328 üzenetére

    Szia!

    Az ATA eszköz jellemzőinél a vinyódra deríti ki, hogy támogatja-e, nem az alaplapodra. Sajnos nem találtam az Everestben infót erre, ami kiírná az alaplapra is, ki kéne googlezni, vagy a gyártótól megkérdezni, tudja-e. Mondjuk 99%, hogy menni fog, de a legjobb 100%-ra menni :)
    Azért lesz gyorsabb amit linkeltem, mert nagyobb a tányérmérete (250 vagy 320GB-os, a tied pedig 50GB-os a 2 tányér 4 fejből következtetve). A nagyobb tányérméret nagyobb adatsűrűséget és gyorsabb működést jelent, erről van itt a fórumon is bőven infó. Próbaképpen futtass le egy HDTune benchmarkot, és hasonlítsd össze az eredményed ezzel (ez az 500GB-os változata a WD-nek, de sebességre ugyanaz, mint a 320-as). A fordulatszám, cache stb. valóban megegyezik, de a notebookvinyók terén ez az általános, a nagyobb fordulatszámú/pufferú winchesterek sokkal ritkábbak, valamint drágábbak, és jobban is melegednek.

    [ Szerkesztve ]

  • Coolmat

    őstag

    válasz csokoládé13 #330 üzenetére

    Ha jól vettem ki a szövegből, akkor egy HP nx6325-ről van szó. Eszerint a fórum szerint biztosan mennek benne a nagy vinyók is. Amit te találtál, ott szerintem csak a user volt fakezű vagy szerencsétlen. :) Egyébként a minap próbáltam ki az 500-as WD-met az asztali gépemben, amiben Intel ICH5 déli híd van (a legrégebbi Intel chipset, amiben natív SATA1 támogatás van), és az is csont nélkül vitte.
    Vedd meg bátran, ha mégsem menne akkor max. visszaviszed, vagy használod külső házban.

    Edit: most látom csak hogy amit ide idéztél szintén a linkelt fórumról van. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák