Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz .mf #635 üzenetére

    Köszi az infót. Nekem volt f-re gyári 24-120, a széles körű használhatóságán, és relatíve könnyű tömegen felül sok jót nem tudok mondani róla. Z-re folyamatosan nézem a lehetőségeket, ez a friss Tamron is jó lehet, de továbbra is a 28-75 F2.8, illetve a 24-70F4 között őrlődöm. A fényerő jól jönne az alacsonyabb mélységélesség miatt, de azon kattogok, hogy a potenciális felhasználási területek miatt ( lrendezvényre, mindennapos családi tevékenységekhez használnám) mennyi értelme van kifizetni a kétszeres szorzót. Pláne, mert ha jól olvastam a tesztekben, a 24-70F4 olyan jó lett, hogy részletességben, élességben odapirít az F-es 24-70 F2 8-nak is. Nehéz kérdés, mert az F verziót épp azért adtam el, mert mindig túl soknak találtam a dof-ot, de a Tamron 70 200-zal dolgozva meg szinte soha nem használok 3.2-nél szűkebb rekeszt a hetvenes oldalakon sem. Ha két arc van a fotón, akkor meg inkább F4 az alsó pont, sőt... Hmm, nehéz kérdés, ez a Tamron tényleg jó kis mindennapi obi lehetne, de az ára...

Új hozzászólás Aktív témák