Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Gudella

    senior tag

    válasz viharhozo #175 üzenetére

    A Lacuna Coil-ban (de akár az In Flames -et is mondhatnám, de inkább most LC :) ) én is mélyebb tartalmat érzek mint a Nightwish -ben, de mégis úgy érzem, hogy időnként szükségem van Nightwish jellegű zenék hallgatására....

    Kövezzetek meg, de én pl a Hemmerfall-ra is tudom nagyon jól érezni magam, pedig abszolút nem előremutató/kreatív zene.

    Viszont megértem álláspontodat...

    Hangulatom úgy diktálja, hogy főleg télen hallgatok elvontabb zenéket, tavasszal, nyár fele meg az ilyen általad giccsesnek tituláltakat. Persze mindig keveredve, csak így mozdul el az egyensúly....

    [Szerkesztve]

  • DragonR+

    aktív tag

    válasz viharhozo #175 üzenetére

    Ez aztán húzós vélemény.
    Gratulálok. :C

    A csecsemőfejdobáló, hibbant metalkáosz kedvelői nagyon rossz néven tudják venni, ha egy pillanatra abba kell hagyniuk a csápolást és az őrjöngést.
    Mesterkélt a Nightwish zenéje!?
    Kedveled a komolyzenét?
    Hallgattál-e valaha operát?
    Kiszámítható a NW zenéje?
    Kb. mint egy hurrikán. :)
    Meg tudod-e különböztetni a fűrészelést és a zenét egymástól?
    Europe hangzás? - Peeersze! Ha Te mondod.
    Egyáltalán egy zenekarról beszélünk?
    Műkemény biszbasz?
    Mivan?? :F
    Egyáltalán meghallgattál valaha egy albumot is?

    Tisztában vagy azzal, hogy ez egy rajongói topic és az emberek itt értelmesen beszélgetnek az általuk kedvelt Nightwish zenekarról és műveiről? :F
    Máskor megpróbálhatnád egy kicsit higgadtabban szavakba ölteni a gondolataidat.
    Próbáld meg használni azokat a kib@szott ékezetes betűket!
    Köszönöm, hogy leítad a véleményedet.

    Most megyek és belerondítok egy általad kedvelt banda rajongói totyikjába! ;]

    Tisztelettel, Zed



    [Szerkesztve]

    Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

  • Vikthor

    nagyúr

    válasz viharhozo #175 üzenetére

    szerintem vmiféle irigység beszél belőled... amit írsz az igaz 1 pár bandára, de a Nightwishra nem hinném. Profi az énekesnő hangja pl. Emiatt sztem nem érdemes ellenségekké válnunk. :)

    ~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

  • DragonR+

    aktív tag

    válasz viharhozo #175 üzenetére

    Szia!

    Belehallgatam az általad felsorolt bandák mintáiba a neten.
    Nem is rosszak.
    Bár azt hozzá kell tennem, hogy nem mindegyik tetszik.
    Sőőőőt.
    Most én is gagyizhatnék ezerrel.
    De nem teszem.
    Kíváncsi vagyok, hogy milyen egy teljes album a felsorolt bandáktól.
    Eddig csak mintát találtam és azok vegyes érzelmeket keltettek bennem, de az előadóművészek:) munkái meghallgatásra érdemesek.
    De a Lullacry énekesnőjének hangja nekem egy kicsit gyengusznak tűnik.
    Jé, ebben is nő van. Ez is férfiközpontú? :)

    A Flames és a Slayer változatlanul nem a szívem csücske. :)

    Üdv, Zed

    Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

  • kbalage2

    aktív tag

    válasz viharhozo #175 üzenetére

    A véleményed a tied, próbálom tiszteletbe tartani, bár böki a szemem a stílus de ezvan, nemlehet mindenki tökéletes :DDD Szerencsére az összes általad említett zenekart ismerem, nem csak 1-2 szám erejéig. Nemtudom tudod-e hogy a Lullacry pl. 2-3 éve nyáron milyen szinten folyt az összes finn rádióbol? Tuti slágereket gyártottak :DDD Nem bántom őket, kellemes zene, csak mélyebb tartalom nélkül. Lacuna Coil-t is szeretem, bár ha végighallgatom az albumokat nem igazán tudok nagyobb változatosságot felfedezni benne mint a Nightwishben.
    Ha már a vmennyire hasonszőrű bandákat emlegeted, akkor ott van még pl. a Tristania akik hihhhetetlennagy zenét játszanak, vagy pl. a Gathering, bár szerinted ők is biztos giccsesekpopposak :DDD
    Tulképp sok mondanivalója nincs annak amit leírtam, max annyi hogy mindenki azt szeret amit akar, csak nem túl szimpatikus ha vki csipőböl elkezd fikázni egy bandát, ilyen jelzőkkel hogy ''kiszámítható'', ''giccses'', amikor pl. szerinte a Lullacry nem az :DDD Kicsit sántít ;)

    Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

  • hezzo

    tag

    válasz viharhozo #175 üzenetére

    Egy sor dologban igazad van, bár néhol nem értelek. A NW kiszámítható és hatásvadász, persze, és ez Neked nem tetszik, ami nem baj, mert nekem pl. igen. De jó, hogy különbözünk, rohadt unalmas lenne a világ egyébként. Ez eddig OK. Amit viszont nem értek: miért kellene a NW-nek férfi énekessel megállni a helyét? Eleve az a lényege, hogy női énekesük van. Olyan ez, mintha azt kérdeznéd, vajon a Slayer megállná-e a helyét, ha popzenét játszana. Kit érdekel? Akkor már nem lenne ugyanaz, legalábbis szerintem. Naná, hogy tetszik, hogy nő énekel. Sovén világban élünk. És? :)
    Másrészt: az bánt, hogy a ''sokkal értékesebb zenét'' játszó LC nem kapott figyelmet? De az miért baj? Megnyugtatna, ha 45000-rel többen rajonganának érte? Ez miért érdekes? Mellesleg ez az értékítéletesdi egy elég elcs*szett dolog. Neked talán értékes, másnak nem.
    NEM akartalak ezzel sem megsérteni, sem provokálni. Békesség van, csak a véleményem mondtam. OK? :)

    ps. Ezen sorok írása közben NW-t hallgattam. Csak a miheztartást végett. :D

Új hozzászólás Aktív témák