Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fery02

    addikt

    Sziasztok!

    Ismer valaki valami megbízható oldalt, ahonnan olcsón, de megbízható laptop akkukat lehet vásárolni?

    Korábban rendeltem már eBay-ről (ebből kifolyólag külföldi oldal is szóba jöhet, nem probléma), aztán később felvilágosodtam, hogy a lítium (tudom, hogy ez nem olyan topik :) ) nem vicc és akár a ház is leéghet valami gagyi akksitól, így a továbbiakban akku terén eBay-t mindenképpen kizárnám és valami megbízható forrás érdekelne.

    Előre is Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • fery02

    addikt

    Sziasztok!

    Ti hogyan tartjátok karban a nem használt akkukat?
    Gondolom bizonyos időközönként kisütitek és teljesen feltöltitek őket.
    Ha így, akkor ezt milyen időközönként ajánlatos?

  • fery02

    addikt

    Sziasztok!

    Nem teljesen témábavágó írás lesz a részemről, inkább csak ajánlás féle az olyan barkács szellemű tagoknak, akiknek vannak olyan elemes eszközeik, amikbe egyszerre 3 vagy 4 darab való és unják az elemcserélgetést vagy akksik esetén azt, hogy 3-4 esetében nagyon nem egyforma mértékben tudnak merülni egyes darabok egymáshoz képest.

    Nekem például egy mozgásérzékelős éjjeli lámpámnál jött a pont, amikor meguntam, hogy rendszeresen túlmerült legalább az egyik Ni-Mh cella és aztán alig akarta látni a töltő.

    Akikben megvan a hajlam és az adott is eszközt is kevésbé félti, érdemes lehet átalakítani az ilyen eszközöket 18650 lítium akksis alapúra, aminél 1 db cella feszültsége felér 3db soros elem vagy Ni-Mh cella feszültségével, de nekem a 4db elemet igénylő egyik eszközöm is nagyon jól elvan 1 db 18650-es akksival.

    A szükséges alkatrészeket be lehet szerezni pl olcsón Kínából, 18650-es akksit lehet jó áron innen apróról is venni, plusz ugye szükséges forrasztó és olvadékragasztó sem baj, ha van.

    Az egész dologhoz nekem ez volt az indító videó.
    Konkrétan ilyen lámpám van és pontosan ugyanezt csináltam meg vele én is.


    Ez az alábbi a legutóbbi tákolásom, egy Rossman-os, 3 db elemről működő karácsonyi ledfüzért erőszakoltam meg.
    Az, hogy mennyire igénytelenül néz ki nem baj, mert évközben a dohányzóasztal lapja alá van tépőzárasan rögzítve és onnan van kivezetve az asztalra a fényfüzér, szóval nincs szem előtt. 😁

    Nagyon praktikus, mert olyan szellemben kapcsolgatjuk be, mintha rendesen hálózatról működne, mert ha látjuk, hogy gyengébben világít már, akkor csak rádugunk egy USB-C töltőt és töltődik is a 18650-es akksi. 🙂

    Ez mind természetesen sokatoknak innen alapvető információ, csak gondoltam hátha fogja valaki olyan olvasni, akinek hasznos lesz és elszánja magát ő is, hogy átalakítja néhány berendezését.

    Felelősséget persze nem vállalok, én is ilyen 1-2ezer Ft értékű berendezéseket alakítottam át és működnek is (lekopogom) a fentebb felsoroltak évek óta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák