Új hozzászólás Aktív témák

  • scavy

    tag

    válasz azbest #8461 üzenetére

    Ugyanebben a cipőben járok mint a kolléga. Optiplex 7040 PC-m van az irodában, most vettem egy Dell S3221QS monitort. (4K, HDCP 2.x -es)

    Sajnos a PC ben a videokártya (Intel HD graphics 530) nem támogatja a HDMi 2.0-át, így DP-n van összekötve a moncsival, így tudok 4K 60 hz-en dolgozni. Viszont mind a proci mind a vga karcsúnak tűnik a 4K tartalom lejátszására. Mindemellett ami mondjuk érthetetlen, hogy miért csak 720p-ben jelenik meg bármi Netflixen, legalább az 1080p-nek mennie kellene. (Próbáltam mind MS Edge-en belül, mind a win10 Netflix appal, screenshot: [kép]

    Van egy Thinkpad T490 -es notim, azon sajnos ha jól néztem szintén csak HDMI 1.4 van, tehát itt amit olvastam a külföldi fórumokon, hogy egy USB-C --> HDMI 2.0 átalakítót tudnék beszerezni, elvileg ezzel már adottak lennének a feltételek hogy akár win10 alatt a Netflixet 4K-ban vigye, vagy legalább a letöltött tartalmat akadásmentesen ki tudjam dobni a monitorra, mert azért a T490-es procija és VGA-ja (Intel UHD graphics 620) azért izmosabb mint a DELL minipc. A kérdésem az volna itt, hogy bármilyen adaptert vehetek, vagy menjek rá kifejezetten a Lenovo adapterre, aminél mondjuk jóval olcsóbban is találnék. Pl: [link]

    Bárminemű tanácsot vagy segítséget hálával fogadnék!

Új hozzászólás Aktív témák