Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz DualCoreWin #12 üzenetére

    Az hogy nem ellenőrizhető valami real-time-ban az nem jelenti, hogy nincs értelme a szabályozásnak.
    Ez olyan, mint hogy tilos ittasan vezetni. Nem ellenőrizhető valós időben az összes sofőr az úton, hogy látszódjon ivott-e valamelyik. De ha elkapnak valakit egy szúrópróba szerű ellenőrzésen vagy egy baleset után kimutatják a vérében az alkoholt, akkor büntethető lesz pusztán emiatt.

    Az átlag kis webshopnak semmi oka nincs megtartani az adataidat mint valami adatgyűjtő kishörcsögnek, hogy hátha jó lesz az még valamire. Ha ezzel még büntethetővé is vállnak akkor főleg kevésbé fogják kockáztatni.

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz Green69 #20 üzenetére

    Itt rengeteg különböző helyzetről van szó. Amit én mondtam az az, hogy van értelme a szabályozásnak. Függetlenül attól, hogy lesznek olyanok akik megszegik.

    Legtöbb kissebb webshop, regisztrációt kérő oldal, ha tisztában van az adatvédelmi szabályokkal, akkor szerintem nem kockáztatná a büntetést azért a viszonylag kevés pénzért amit az adatbázisáért feketén kaphat. Ettől még simán lehet, hogy egy alkalmazott lenyúlja az adatbázist és értékesíti a saját hasznára.
    Arra meg nem is merek gondolni, hogy mennyi ilyennél történik behatolás a rendszerbe amikor lenyúlják az adataikat.

    Az meg egy teljesen másik eset, hogy az ilyen óriások, mint a Meta meg a Google megteszik és megússzák. Ezen segítene, ha ezt a mostani büntit tényleg bahajtanák rajtuk.

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák