Új hozzászólás Aktív témák
-
Értelemszerűen nem valószínű, hogy leállítanák a Facebookot az EU-ban, de nyomásgyakorlásra várhatóan felhasználja még ezt az opciót a Meta.
Szvsz ennek pont fordítva kellene történnie. Mármint az EU használhatná nyomásgyakorlásra, hogy leállhat a Facebook. Az EU csak jól járna vele, és ideje lenne egy EU-s szolgáltatásnak helyette, ami messze jobb is lehetne akár...
Aki él és nem boldog, az téved!
-
30z.Samu
félisten
Akárhányszor hallottam/olvastam az évek során hogy leállhat a Facebook kaptam volna egy ezrest már milliomos lennék.
Sic Parvis Magna
-
-Skylake-
addikt
"Az EU csak jól járna vele, és ideje lenne egy EU-s szolgáltatásnak helyette, ami messze jobb is lehetne akár..."
.
Hat igen. Sajnos az EU kicsit bealudt az elmult 20 evben es kicsit nem tunt fel neki, hogy a jovoben a hatalom es a penz ott lesz ahol a technologia. Sem komolyan veheto SW fejlesztesei nincsenek, komolyan veheto HW meg uristen, nemhogy sose volt, lehet sosem lesz. Ez pedig oriasi nagy problema, de hat ez van. Ez el lett baszva, mostmeg mar akkora toke kellene elindulni ezen az uton, hogy az majdhogynem belathatatlan. Olyan orszagok elozik az EU-t mint orosz (igen, jol irom) OROSZorszag. A komplett EU Hollandiaval, Nemetorszaggal, Daniaval, (Angliaval) keptelen felmutatni egy alternativat egy retkes SN-re, mikozben meg az oroszok is meg tudtak csinalni nagyjabol krumplibol meg szazasszogbol, mert kb ennyire fejlettek. Az EU-nak meg SEMMILYE nincsen ami formalni tudja a digitalis "eletet".
Szoval ja, en is szeretnem hogy ez forduljon, csak a nagy joletbe meg a nagy mindenkielfogadasaba odaig jutottunk, hogy egy 50evvel ezelotti multban ragadt, nyugati szemmel mar teljesen elkepzelhetetlen, nulla erteku orszag is pont egyel tobb ilyen platformot tud felmutatni, mint a TELJES eu. Az a kemeny...Skylake
-
Dißnäëß
veterán
Az, hogy a gyökkettő pórnép szarjával mi lesz, vállvonós, szántsák be, menjen innen, mitbánomén..
Jópofa ez a sírás, hogy adatot hol kezel a Meta. Be kell EU-s datacenterekbe tenni a storage stack-et és EU-n belül lesz akkor fizikailag, nem tudom, mi ebben a kihívás, akár jogilag, akár bárhogy is. Persze, iszonyú zseton, ja, értem, de ..
Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá
-
mrlujoak
veterán
Ahogy eddig az oko(ka)t olvastam a büntetés miértjére, jogos a bünti.
Az viszont cseppet sem kétséges, hogy ezt a hiányt is mi fogjuk jócskán visszafizetni, jön majd a még több reklám, a fizetős felület...Sony Xperia™ 10 II Dual; Sony WI-C310; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel
-
a hírt nem sikerült elolvasni, ugye?
nem az a gond, hogy hol tárolják, hanem hogy ne aztán ne küldjék el az egészet az USA-ba, ahol (az EU szempontjából) külsős hatóság úgy análizálja az EU-s polgárok adatait, ahogy nem szégyelli.Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data
-
-Skylake-
addikt
na pont errol beszelek. wt.social, gratulalok, a TELJES userbase akkora, hogyha CSAK Budapesten hasznalna mindenki aki hasznalja, akkor mondhatnak ra hogy eletkeptelen, mert Budapest 1/5-e ferne bele 500k emberbe. Tehat minden 5bol 4 ember azt se tudna ez mi.
Zuki biztos sirva hajtja alomra a fejet... Ezert mondom, ez teljesen komolyanvehetetlen. Ez amit linkelsz ez maximum egy sikeresebb projectmunka mondjuk valami Msc szakon. 500k user globalisan, kerekitesi hiba. Szerintem ezt az sem tudja meg komolyan venni aki fejlesztette.[ Szerkesztve ]
Skylake
-
btprg
senior tag
Rohadj meg, Meta, hajrá EU! Remélem valóban precedenst teremtenek, hogy egy gigacég se csinálhat meg bármit büntetlenül.
"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)
-
Solten
addikt
Helyes.
Saor Alba
-
cSuwwi
aktív tag
Az olyan országokban, ahol a facebook, google, stb. be vannak tiltva, így nincs konkurencia nem nagy kunszt egy krumpliból és egy százas szögből írni egy VKontakte-t vagy Beidu-t, stb, tekintve hogy a szükséges tudás ott is megvan.
Nekünk is volt a csodás (i)wiw, első sorból figyelhettük hogy vándorol át mindenki a facséra amikor már nem csak .edu-s címekről lehetett rá regisztrálni. Ha be lett volna tiltva korábban, akár az egész eu-ban, lenne saját social megoldása az eu-nak is.[ Szerkesztve ]
A legjobb dolgok "P" betűvel kezdődnek
-
DualCoreWin
csendes tag
Nem értem a problémát.
Mihelyt regisztrálok bárhová - akár egy webáruházba - az adataimat egy másik személy/cég tulajdonában lévő szerver/számítógép winchesterére másolom be. Onnantól fogva azt tesz vele, amit akar - a szó leszorosabb értelmében. Az életemet a kezébe teszem le. Önként és dalolva.
Ha őt köteleznék is az adatok megsemmisítésére, lementheti lyukszalagra, floppyra, CD-re, USB kulcsra, felhőbe (vagy ha jó memóriája van meg is jegyezheti). Gyakorlatilag LEHETETLEN ellenőrizni, hogy egy másolatot ne tartott meg valahol.
Ez az egész jogi herce-hurca csak a büntetésről, a pénzbeszedésről szól. Kérdés, hogy ezket a büntetés pénzeket mire használják. Mondjuk manapság nem kérdés - Ukrajna felfegyverzésére.Nincs olyan probléma, amelyen egy CSODA ne segítene.
-
8th
addikt
Nincs olyan szerencsénk. Három okból biztosan nem fog leállni.
1. Halálra keresik magukat a hirdetéseik révén.
2. Az amerikai szakszolgálatok részére teljes és szabad bejárást biztosítanak az oldalra így nagyon könnyen tudnak megfigyelni és profilozni a világ bármely részén lévő embereket, felderíteni a kapcsolatrendszereiket stb. (pl. a Párizsi robbantásos merénylet elkövetői egy zárt fb csoportban beszélték meg a merényletük részleteit).
3. Az oldal tökéletesen üzemel politikai bunkósbotként. A közhangulatot de akár konkrét választások végkimenetelét is könnyűszerrel lehet befolyásolni politikai pártok, politikusok és "civil" szervezetek úgymond letekerésével, elnémításával durvább esetben törlésével (ugye láttunk már rá példát külföldön és idehaza is) ezzel egyidejűleg az ellenérdekelt politikai oldal és "civil" szervezetei véleményének felerősítésével stb.Szóval nem, dehogy fog leállni. Az aranytojást tojó tyúkot sosem vágják le.
-
opr
veterán
Pontosan igy. Nem is ertem ezt a baromsagot, hogy a FB hogy lehet ilyen baromsaggal eros targyalo pozicioban. Farok csovalja a kutyat eset. Ha nem erne meg nekik anyagilag, mar reg nem lennenek itt.
"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin
-
Kinder
senior tag
Amerikaiak. Bármit megtehetnek az EU-val, röhögve.
-
L3zl13
nagyúr
válasz
DualCoreWin #12 üzenetére
Az hogy nem ellenőrizhető valami real-time-ban az nem jelenti, hogy nincs értelme a szabályozásnak.
Ez olyan, mint hogy tilos ittasan vezetni. Nem ellenőrizhető valós időben az összes sofőr az úton, hogy látszódjon ivott-e valamelyik. De ha elkapnak valakit egy szúrópróba szerű ellenőrzésen vagy egy baleset után kimutatják a vérében az alkoholt, akkor büntethető lesz pusztán emiatt.Az átlag kis webshopnak semmi oka nincs megtartani az adataidat mint valami adatgyűjtő kishörcsögnek, hogy hátha jó lesz az még valamire. Ha ezzel még büntethetővé is vállnak akkor főleg kevésbé fogják kockáztatni.
Aki hülye, haljon meg!
-
Green69
csendes tag
A "hátha jó lesz az még valamire", egy teljesen jó megfogalmazás.
És igen sokszor kiderül, hogy valóban...
Ugyanis a sok e-mail cím amire kéretlen üzeneteket, reklámokat, vírusokat küldenek, csak odakerült valahogy...
Azok a telefonszámok, amiket afrikából, ázsiából, dél-amerikából felhívnak ismeretlenül, csak odakerülnek valahogy...
Fontos dolog -lenne- az adatvédelem, de amikor minden bank, telefontársaság, webshop, adatkezelők sokaságát sorolja fel, akik szintén adatkezelők sokaságán folyatják át az információt.... elég reménytelen, hogy ne kerüljenek ki az adatok. -
Pikari
senior tag
Engem nem zavar a facebook. Főleg csak olyan emberek használják aktívan, akik máshová amúgysem valók. Sokkal jobb az, ha nem itt a prohardveren kell az ilyesmit kerülgetni.
2013 nyara -> ettől az időponttól kezdve kizárólag privát üzenetben tudsz elérni, a fórumot nem olvasom/írom, mert ÉLETEM van.
-
Joci10
senior tag
Így volt régen. De a GDPR alapján köteles minden cég (még a webshop-ok is) közölni minden userrel, hogy az adatait mire használják fel (amihez a user vagy hozzájárul, vagy nem). Ráadásul nincs olyan kitétel, hogy 'majd valamikor valamire jó lesz', mert iszonyatos méretű bírságot tudnak kiróni rá a bíróságok. Ráadásul ha bárki felhív telefonon, vagy elér e-mail-ben, akkor rákérdezhetsz, hogy 'Ugyan milyen módon is jutott a birtokodba ez a szám/e-mail cím?', és ha nem tudja ezt hitelt érdemlően (vagyis jog alapján) igazolni, akkor mehet is a feljelentés ellene. Mert már itt tartunk. Szerencsére.
-
-Skylake-
addikt
-
Neurotoxin
őstag
De még mindig csak azért, mert az EU-nak nincs rá komolyan vehető alternatívája...A Google, Facebook azt csinál, amit akar.
@Pikari : Marketplace......nincs annál feketébb fekete lyuk....Jah de, a jófogás
[ Szerkesztve ]
"Fly down to the beach, have a nice cold beer and just enjoy the day" Jokke Sommer .::. Within Temptation .::.
-
L3zl13
nagyúr
Itt rengeteg különböző helyzetről van szó. Amit én mondtam az az, hogy van értelme a szabályozásnak. Függetlenül attól, hogy lesznek olyanok akik megszegik.
Legtöbb kissebb webshop, regisztrációt kérő oldal, ha tisztában van az adatvédelmi szabályokkal, akkor szerintem nem kockáztatná a büntetést azért a viszonylag kevés pénzért amit az adatbázisáért feketén kaphat. Ettől még simán lehet, hogy egy alkalmazott lenyúlja az adatbázist és értékesíti a saját hasznára.
Arra meg nem is merek gondolni, hogy mennyi ilyennél történik behatolás a rendszerbe amikor lenyúlják az adataikat.Az meg egy teljesen másik eset, hogy az ilyen óriások, mint a Meta meg a Google megteszik és megússzák. Ezen segítene, ha ezt a mostani büntit tényleg bahajtanák rajtuk.
Aki hülye, haljon meg!
-
ddekany
veterán
Fú, hát kis cégek meg egyes nem is kicsi civil szervezetek... Szanaszét szórják a személyes adatokat notebook-okon, pendrive-okon, személyes e-mail fiókokban, stb. Notebook vagy egyéb eszköz ha kikopik a használatból, semmi kontroll, törölve aligha lesznek. Aztán ha néha van egy-egy ilyen fontoskodós alak, aki ezen kekeckedik, arra kb. úgy néznek, mintha a Marsról jött volna.
-
Valójában a Meta akármilyen bizniszének már rég betiltva kellene lennie az EU-ban.
A GDPR-t nem egyik pillanatról a másikra találták ki és vezették be; volt türelmi idő, mialatt a cégek megfelelhettek volna a követelményeknek.
A Metát már megbüntették jogsértés miatt, most nem megint röhögve kifizetett bünti kellett volna, hanem letiltani a 'csába.https://www.coreinfinity.tech
-
1.2 mrd ez éves bevételük hány százaléka?
10% megvan? -
válasz
aprokaroka87 #30 üzenetére
Gondolhatod... 2022-ben 116 milliárd dollár volt a bevételük... 1.1 százalék, röhejes.
[ Szerkesztve ]
https://www.coreinfinity.tech
-
FesztBukk
újonc
Jómagam nem nagyon kedvelem a facebook-ot a túlzott moderáció miatt, de igazat adok mindkét félnek. A facebook helyében nem fizetnék egy ruppót se az EU-nak, mert "nehogy már ők dirigáljanak itt alapon"... az eu helyében meg be kéne tiltani router / ip / dns alapján aztán ha még valaki még ennek ellenére is fel akar mászni rá, akkor TOR-ról be tud rá mászni , ha nagyon akar, és amíg explicit le nem tiltják ezt a lehetőséget a facebook oldaláról... aztán onnantól maximum az ephemeral tor-exit-eken keresztül lehet majd rá bemászni, vagy csinálnak rá egy külön elosztó hálózatot ami után vagy mindenkit be kell engedniük vagy senkit és nem marad középút.. (kb. mintha holnaptól mindenki kivétel nélkül eleve TOR hálózatról böngészne)
-
22 milliárd USD, így már felszökött 6%-ra is... Gondolom megviseli őket.
Ha az előző évi forgalom alapján számláznák a büntit, komolyabb tétel lenne, így meg kifizet 1.2 milliárdot és a zsebében marad 20 - ez lenne a visszatartó erő?
[ Szerkesztve ]
https://www.coreinfinity.tech
-
azbest
félisten
mivel az usa törvényei előírják, hogy az usa tulajdonrésszel bíró cégeknek bejárást kell engendiük az usa szolgálatok számára az adatokba, így az euban gyűjtött adatokba is.
Nem is tudom, hogy az megoldás lenne-e ha egy lenyvállalat üzemeltetne külön eu facebookot átjárás nélkül. Lehet az usa tulajdonrész miatt akkor is kötelező lenne usába átadni az adatokat.Feloldhatatlan ellentét van a cégek számára az usa és eu törvények közt, mert egyik arra kötelezi, hogy vigye, a másik arra kötelezi, hogy ne vigye. Erre szolgálna az egyezmény, ami feloldaná ezt, amit azért semmisítettek meg, mert hazugság volt a tartalma és az usa csak színlelte, ahogy a korábbi egyezményeket is.
#12 DualCoreWin
alapból, ha egy usa céggel szerződök le valamit, akkor oké. Az én oda feltett adataimat persze az usa cég és az usa felügyeli. Viszont a face begyűjt rengeteg adatot olyanokról is, akik sosem regisztráltak.
Bár jogilag azt hiszem van már most is eu meta, mert a reklám és egyéb tevékenységek áfáját és adókat így tudnak vele fizettetni, hogy az itt végzett tevékenységük jogilag itt van. És így az itteni felhasználók is eu-s entitással állnak szerződésben.
Másrészt politika is, mert azért valóban aggódhatnak eu vezetők, ha az állampolgárok jelentős része részt vesz az eu országok megfigyelésében, önkéntes kémek.Facéjéknak van már róla bírósági papírjuk, hogy másik adatfeldolgozó céggel (cambridge analytica) részt vettek kormányok döntésében, választók manipulálásában és brexitben jó pénzzért.
[ Szerkesztve ]
-
swtrooper
csendes tag
Helyes, szűnjön is meg. Vissza az MSN messengert.
Csak személyes átvétel! A találkozóra FELKÉSZÜLTEN érkezzen, nem tudok mindig visszaadni, nem vagyok pénzváltó, sem ATM kezelő, kérem a pénzt előre kikészíteni köszönöm. Unatkozók, imbecilek, "bocsimégsemkell", link alakok ne írjanak!!!!
-
Rowon
őstag
Majd arról írjatok cikket, ha ez ki is lesz fizetve.
"Azért vagyunk emberek, mert a csillagokat bámuljuk, vagy azért bámuljuk a csillagokat, mert emberek vagyunk?"
-
FesztBukk
újonc
Mostanában már annyira pofátlanul , teljesen random módon szűrögetnek ki hozzászólásokat, hogy az a pármilliárd felhasználó egy emberként fogja őket otthagyni mint eb a sz*rát. Semmi figyelmeztetés, semmi előzmény, és a legfinomabb, még csúnya szavakat sem használó és teljesen ontopik hozzászólásokról van szó... így semmi értelme az egész fórumnak, se a közösségnek, se a szólás meg szabadság meg vélemény-nyilvánításnak. Az EU-nál jobban már csak ezt a minősíthetetlen sz*rkupac fészbukkot gyűlölik jobban itt (is) az emberek.
-
nyunyu
félisten
De a GDPR alapján köteles minden cég (még a webshop-ok is) közölni minden userrel, hogy az adatait mire használják fel (amihez a user vagy hozzájárul, vagy nem). Ráadásul nincs olyan kitétel, hogy 'majd valamikor valamire jó lesz', mert iszonyatos méretű bírságot tudnak kiróni rá a bíróságok
Tegnap nézegettem egy Jira jegyet, mert MNB komolyan érdeklődött, hogy miért nem töröltük egy ex-ügyfél adatait.
Szerencsénkre az ügyfélnek volt 2019-ben egy elutasított személyi kölcsön igénylése, aminek 5 év az adatmegőrzési ideje, az halasztotta el az automatikus adattörlést 2024-ig.Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
nyunyu
félisten
mivel az usa törvényei előírják, hogy az usa tulajdonrésszel bíró cégeknek bejárást kell engendiük az usa szolgálatok számára az adatokba, így az euban gyűjtött adatokba is.
Nem is tudom, hogy az megoldás lenne-e ha egy lenyvállalat üzemeltetne külön eu facebookot átjárás nélkül. Lehet az usa tulajdonrész miatt akkor is kötelező lenne usába átadni az adatokat.Microsoft anno meg tudta ugrani az Azure Germanyt, amikor német kormányzati lóvékról volt szó.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
-Skylake-
addikt
jo latni, hogy akkor ezek szerint mashol sem arra hasznaljak a Jira-t amire valo es nem csak mi szopjuk vele a faszt, hogy miert azon sirdogalnak a generic problemaikkal a userek ahelyett hogy snow-n tennek, a Jirat meg meghagynak arra amire valo. feltem, hogy csak nalunk nem ertik mire valo az a termek de akkor ezek szerint ez altalanos problema.
Skylake
-
-
FesztBukk
újonc
válasz
DualCoreWin #49 üzenetére
Ez van , vagy megszoksz, vagy megszöksz , a szabályokat mindenhol be kell tartani.
Új hozzászólás Aktív témák
it Az EU-s felhasználók adatainak kezelése miatt kapott ekkora bírságot a Meta az ír DPC-től, és 5 hónapot arra, hogy beszüntesse az adatok USA-ban való továbbítását.
- XFX RX 6700 XT 12GB GDDR6 SPEEDSTER MERC319 Eladó! 110.000.-
- Apple iPad 9 2021 10.2 64GB Wi-Fi kihasználatlanság miatt eladó
- Eladó Dell Venue 11 Pro 7139 FHD IPS touch, i5-4300Y, 4GB RAM 128GB SSD ujjolv., 1 hét gar
- !!! LG OLED C9 55" Eladó !!!
- X1 Yoga 5th 27% 14" 4K UHD IPS érintő i7-10610U 16GB 256GB magyarított vbill ujjlolv toll gar
Állásajánlatok
Cég: Sessionbase Kft.
Város: Budapest
Cég: KIFÜ
Város: Budapest