Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoltán

    őstag

    Sziasztok!

    Azért ide írom a problémám, mert a topic címe sajnos pontosan az Én esetemre illik.
    Adott egy Pentium 3 Celeronos konfig:

    Codegen ATX torony
    Coolink tesztgyőztes 300W-os ATX táp, pfc-s
    Tomato alaplap, Via Apollo Pro chipsettel, socket 370 foglalattal
    Celeron 633Mhz
    2x 128Mb SD ram
    Globalwin prociventi
    3 gigás, 5400-en pörgő udma-s vinyó
    4x-es CD író
    2 db IDE kábel
    Floppy drive
    billenytyű, egér, nyomtató (usb-s)
    ASUS TNT vga kártya, 16 megás, agp-s
    Belinea 17''-os SVGA monitor
    Win98se HUN


    Hibajelenség:

    Áram (elosztó) bekapcsol, monitor bekapcsol, nyomtató felzúg de ezután a gépet hiába akarom bekapcsolni meg se nyikkan. A ház elején villog a zöld led, ez azt jelzi, hogy áram alatt van, de nincs bekapcsolva (világítana, ha be lenne kapcsolva). Nyomkodom csomószor, semmi.
    Erre: cserélek tápot, semmi, cserélek procit, semmi, cserélek vga kártyát semmi. Egyszerűen nem lehet bekapcsolni. De biztos, hogy áram alatt van, mert 2 táp nem lehet rossz, ráadásul márkásak, meg a prociventi meg is mozdul egy kicsit mikor bekapcsolom a tápot. Minden kábel jól van bedugva. Ekkor már az alaplapra gyanakodtam. Lehúztam a bekapcsoló tűkről a kábelt, ami a Powergombhoz ment és csavarhúzóval érintettem össze. Erre beindult! Tehát akkor a ház a rossz gondoltam, de később már csavarhúzóval se tudtam beindítani, illetve teljesen véletlenszerű volt, hogy sikerült-e. De nyomógombal csak egyszer sikerült kikapcsolni, bekacsolni egyszer sem. Csavarhúzóval többször is sikerült bekacsolni és ki is, de mindig csak többszöri próbálkozásra, és -itt jön a poén- nem is azokat a tűket összeérintve, miket kellett volna hivatalosan!!! Ráadásul ha ment is éppen a gép, akkor sem adott jelt a monitorra, noha az is be volt kapcsolva. (Ezért is cseréltem monitorvezérlőt, de nem segített). (Alaplapon nincs semmilyen LED)
    Egyébként minden ventilátor szépen pörög bent. Melegedés nem lehet, mert órák óta nem ment mikor elősször nem sikerült bekapcsolnom. Egyébként általában akkor sikerült csavarhúzóval bekapcsolni, ha előtte kicsit ki volt kapcsolva a táp. De a tápok biztos jók, mert mindkettő mit kipróbáltam még garis, márkás. Szóval asszem az alaplap lehet a rossz, sajnos. A sok por lehetett gond? Vagy az alaplapi elem kimerülése okozhat ilyen furcsa hibajelenséget?

    Szóval most mi lehet a gond?
    1. Miért nem ad jelet a monitorra mikor éppen megy?
    2. Miért véletlenszerű, hogy sikerül-e elindítani?
    3. Miért sikerült többször csavarhúzóval, mint nyomógombal?
    4. Miért más tűk összeérintésével megy (ha megy) mint eddig/hivatalaosan?
    5. Tapasztalt már valaki ilyet?

    Szóval ha van valami ötleted írd le légyszi, akkor is ha blődnek tőnik, mert tényleg lehet, hogy csak valami apróság kerülte el a figyelmem.

    Köszönöm!

    Ui.: Munkára használom, szóval sürgős, köszi mégegyszer!

Új hozzászólás Aktív témák