Új hozzászólás Aktív témák

  • diablo666

    tag

    Sziasztok!

    Oktoberben lesz 4 eves a konfigom,ami igy nez ki:

    ASRock B85M PRO4
    i5-4570 3,20GHz
    Kingston 8GB/1600MHz DDR3 HyperX Blu XMP (2x4GB)
    Western Digital WD10EZEX 1TB 3,5", 7200rpm, SATA-600
    FSP 80+ Raider 550W
    nvidia gtx 760
    zalman z9 plus

    Random idokozonkent folyamatosan ujraindul magatol...
    Mar tobb mint 1 honapja kezdte,csinalta egy par napig aztan legalabb egy honapig egyszer sem indult ujra...
    Most egy jopar napja megint elkezdte...Volt,hogy csak napi 1-2x indult ujra es utana 2 napig megint teljesen jo volt...Mostansag mar minden nap gyakran ujraindulgat...Olyan is volt,hogy meg be sem toltott a windows es mar ujraindult,vagy csak olvasok valami cikket es akkor...tehat nem terheles alatt...
    A tegnap sokszori ujraindulas utan usb-rol futattam live linuxot estig netezgettem es egyszer sem indult ujra...
    Megorultem es gyorsan rendeltem is egy ssd-t,mert azt hittem,hogy a hdd a ludas...
    Erre ma usb-rol futatott live linux-nal is elkezdett ujraindulgatni... Akkor megsem a hdd miatt van a problema...?
    A napokaban volt 1-2x valamilyen kekhalal is (valami ataport.sys)szerintem a merevlemez miatt, vagy ki tudja...
    A SeaTools programban a short drive self test es long generic-nel megbukott a hdd...Ez nem tudom mit jelent konkretan,de biztos hogy nem jot...
    A memoriat teszteltem memtest 86-al vagy 6-7 orat es egy hibat sem mutatott ki...
    Nagyjabol kifujtam a port es szereltem egy ventit az oldalara,mert a regi elromlott...
    A tapkabelek lognak mindenfele,szerintem hatul kelett volna vezetni oket,de inkabb hagyom mert nem ertek hozza...De csak nem ez a gond... 23-24 fokot mutat a led a gephaz elejen...
    a hdd 30 fok korul van...a cpu,vga es alaplap meg 33 fok...
    Mar formaztam az egesz vinyot...ujratettem a win7-et...probaltam win10-el is...

    Mi lehet a gond... :F

    Most aramtalanitottam a gepet es az alaplapra dugtam a monitort a videokartya helyett...Egy par oraja megy rendesen...
    Nem terheltem soha a videokartyat meg az elejen jatszogattam egy parszor es annyi...Igyis lehet hogy o a ludas...?
    Csak kepszerkesztesre meg kisebb videok vagasara szoktam hasznalni...
    A tap is elmeletileg egy minosegi darab...

Új hozzászólás Aktív témák