Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz blackcoffee #31 üzenetére

    Eljöhet még az a pont, mikor az MS úgy dönt, jobban megéri neki inkább nem jelen lenni... bár persze ahhoz ennél alighanem jóval több kell, tekintve a MS által bezsebelt licensz és support díjakat UK-ből.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz cyberkind #38 üzenetére

    "Másrészt ha nem a Micro veszi meg őket, akkor jön a kínai kör, az nyilván ezerszer jobb..."

    Miért gondolod, hogy mindenképp meg kell vegye őket valaki?

    "a Sony játékok (még most is) exkluzívok, és nem érhetőek el máshol, csak a saját konzoljukon."
    És azt levezetnéd, ezek közül mennyi olyan IP amit készen(befutás után) felvásároltak, illetve mennyi az amit nulláról felépítettek(vagy fizettek a stúdióknak a felépítéséért - még mielőtt üzleti siker lett volna a játék/franchise)?
    Nyilván a Sony messze nem szent, de az MS-féle cukrosbácsi megközelítéstől eléggé távol áll...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz cyberkind #40 üzenetére

    "Ki közelíti meg a MS-ot, mint a cukrosbácsi,"
    A Microsoft közelíti meg a fejlesztőket... megveszi vagy lefizeti őket, még csak az se kell, hogy a játékos üzletága nyereséges legyen, van elég pénze az enterprise Windows/Office/Azure biznicből...

    "Másrészt miért lettek "eladva" a MS-nak?"
    Piacra lettek dobva, vagy az MS ment bevásárló-körútra?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz floatr #43 üzenetére

    A cikkből:
    "Vagyis a világ legnagyobb gamerpiaci felvásárlását nem a Sony vagy a Call of Duty állította meg, és nem is az EU, hanem a britek és a felhős gaming (pedig ebben az ágazatban az összes nagyobb névvel megállapodott a Microsoft, a maga oldalára állítva azokat)."

    Szóval igen, lefizeti. Egyelőre a Sony tudtommal semmi ehhez hasonlót nem csinált.
    Mesélj melyik bejáratott, népszerű branddel rendelkező 3rd party stúdióval kötött a Sony exkluzív szerződést a népszerű IP Sony-exkluzívvá tételére? És kiknek adott pénzt csak hogy ne szóljanak bele?

    Az Uncharted-széria, a Last Of Us-ok, a Heavy Rain, a Horizon-széria, hogy csak pár példát mondjak, a Sony pénze nélkül nem is létezne a mai formájában, és bejáratott Spiderman játéksorozat se volt előtte, csak kisebbet és nagyobbat bukott one-offok - és a mostani széria is csak limitált ideig PS-exkluzív, ami ugyan lehetővé teszi a Sony-nak, hogy lefölözze a sikert, de ha bukás lett volna, azt teljes egészében a Sony szopta volna be kiadóként.
    Az általam ismert összes PS-exkluzív cím esetében a Sony bizony kockáztatta a pénzét, nem volt garantálva egyik se hogy be fog futni, ráadásul egy átlag PC-s játékhoz képest nem ritkán 3-2x hosszabb ideig(5-7 évig akár) voltak fejlesztve(és fizetve a Sony által). Nem mellesleg kb. mindegyik single-player cím...

    Ehhez képest az MS csak bevásárolná magát a tutiba... nulla kockázat, extra profit...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz floatr #45 üzenetére

    "Szerinted nincs kockázat abban, hogy 70 mrd dollárt elkölt valaki a befektetők pénzéből...?!"
    CoD-ra, Diablo-ra, World of Warcraft-ra, Overwatch-ra stb? Szerintem egy új IP kifejlesztéséhez képest kb. semmi, záros időn belül belül simán visszahozza az árát.

    "embertelen pénzeket fektetett be egy üzletbe."
    Magyarul bevásárolja magát a tutiba... rövid távon kiadás, közép-hosszú távon garantált nyereség.

    "Ne tegyünk már úgy, mintha a sony a gaming ipar hőse lenne."
    Nem teszünk úgy. Én a magam részéről eddig se tettem.

    "versenyellenes eszközökkel köt az ökoszisztémájához, mesterségesen felpumpálva az árakat"
    Ezt azért bizonyítani illene... gondolod véletlen, hogy az MS-t csapták meg többször ilyesmiért és nem a Sony-t?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nonsen5e #47 üzenetére

    Wow, el se hiszem, érdemi válasz! :R

    Köszi, FF szériával nem voltam ennyire képben, de ahogy nézem a Wiki cikkeket, maga a sorozat soha nem lett PS exkluzív, csak egyes részei... a többség multiplatform, és PS mellett többek között XBOX-ra és PC-re is kijött, sőt van ami Nintendo-ra is meg mobiltelókra.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz NumberGuy #49 üzenetére

    A köznyelvben ellenben van, nem állítottam soha, hogy ezt én közgáz szakkifejezésként használom, pláne, hogy informatikus mérnök vagyok, nem közgazdász, tehát eleve ritkábban használok közgazdasági szakkifejezéseket. Meg nem vagyok fideszes se...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz dabadab #52 üzenetére

    Nem vagok megsértődve, de nem látom értelmét a kormány kommunikációját rajtam számonkérni. Ez itt egy IT fórum, soha nem közgazdászként nyilvánultam meg rajta, az IT-hoz pedig, köszi, de értek.
    A magyar nyelvet használni pedig talán még van jogom. Akár idegen szavakkal fűszerezve is...
    Ha kérek a fagyistól extra csoki öntetet, pont leszarom, hogy a csokigyártók szakmájában van-e "extra csoki" nevű szakkifejezés, és annak mi a konkrét jelentése abban a kontextusban.
    Az extra(szokásoson kívüli/felüli) jelentésével pedig talán tisztában van a fagyis is.

    De kösz szépen a náciskodást, kellett ez nekem az életembe...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz AxBattler #56 üzenetére

    Hol mondott ilyet bárki? Már rajtad kívül...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Neurotoxin #59 üzenetére

    "Már megint, teljesen őszintén húzod fel magadat a semmin. Ha a Micro köt szerződéseket másokkal az szerinted "szentségtörés", de ha a Sony teszi ugyanezt 3rd party stúdiókkal és utána felvásárolja azokat (lásd Returnal, Housemarque), az teljesen rendben van..."
    Ez itt csak 3 tárgyi tévedést tartalmaz:
    - nem húztam fel magam
    - nem szentségtörés(sehol nem is írtam ilyet), csak versenyjogilag aggályos
    - nem szerintem van rendben hanem a versenyjogi hivatalok szerint, legalábbis arra alapozva hogy nem blokkolták egyiket sem

    "Egyébként tudtommal nem volt olyan Acti cím, ami valaha is Sony ex lett volna (ha igen, majd valaki kijavít), a COD sem, csak voltak Sony ex tartalmak hozzá, de ezt már korábban kitárgyaltuk, igaz? ;)"
    És, szerinted hol állítottam valaha ennek az ellenkezőjét?

    UI: én is azt hittem eddig, de úgy tűnik, ha egy szókapcsolat bármelyik szakmában szakkifejezésnek számít(bár itt pont az volt a kifogás, hogy éppenséggel nem számít), akkor már nem is lehet az eredeti, köznyelvi értelmében használni, rögtön számon kérik.
    A végzettségem(és foglalkozásom) csak azért lett megemlítve, hogy aláhúzzam, közgazdasági fogalmakat tekintve közönséges nyelvhasználó vagyok(és senkitől nem várom el, hogy ezzel említés nélkül tisztában legyen, de ugyanezért ne is húzzon rám senki más szakma szerinti szakmaisági követelményeket)... Akit nem érdekel, nyugodtan átugorhatja amúgy...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz floatr #61 üzenetére

    "Próbálsz úgy különbséget tenni befektetések között, mintha az egyik megvetendő lenne, a másik meg megváltás."
    Nem. Nem próbálok, se most, se máskor. Legalább is semmiképp nem olyan fromában amit te írsz.

    Ha ezt a szalmabábot akarod ütni, ahhoz én nem kellek...

    Van olyan felvásárlás, ami versenyjogilag aggályos, meg olyan ami nem... ha nem te vagy eleve a piacon a bálna több esélyed van az utóbbira, mint ha igen.

    Nem én próbálon a Sony-t bárminek beállítani, hanem itt többen a Microsoftot afféle megmentőnek, hogy mennyivel jobb lesz minden, ha az MS lesz a tulaj.
    Szerintem speciel se kánaán se világvége nem lesz se attól, ha engedik a felvásárlást, se attól ha nem. Csak az múlik rajta, lesz e még nagyobb hal az amelyik eddig is a legnagyobb volt(már anyagiak/piaci befolyás tekintetében).

    "Az amerikai vizsgálatnál bekérték az utóbbi évek exkluzív szerződéseit, ami ellen a sony kézzel-lábbal tiltakozott, érthető módon..."
    Szerintem a Sony se tiltakozna kézzel-lábbal, ha a bíróság akarna csak belenézni, és nem a Microsoft... bár nem tudom, erre volna-e egyáltalán lehetőség a vonatkozó eljárásjog szerint. De ja, abszolút érthető, ha nem akarja megismertetni a Microsoftot a szerződéseinek részleteivel.
    Ha ő akarna belenézni az MS szerződésébe, és az ellen az MS tiltakozna, az pont ugyanennyire érthető lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák