Új hozzászólás Aktív témák

  • mauimagic

    aktív tag

    válasz Zolee897 #9140 üzenetére

    "Ha most kötök szerződést, akkor ez életem végéig kWh szaldós maradok?"
    Szerintem ez az 1 millió Ft-os kérdés.

    Eddig egy kivitelező nekem erre azt mondta, hogy ha lakásfelújítási támogatással intézem, akkor szóba se jöhet a szaldó. Korrekt válasznak tűnik, mert ugye ellenérdekelt...

    Nekem 3000kWh éves fogyasztással nem jön ki a matek, ha bukom a szaldót, még azzal is 6-7 év a megtérülés, fél áron számolva.

    Még várok egy kicsit, megkérdezem a szolgáltatót, de csak akkor vágok bele, ha biztosnak látom a megtérülést.

    Split klímával fűteni csak átmeneti időben fogok, mert elég kompromisszumos megoldás, ha bennt van a gáz. Hőszivattyú meg a sosem térül meg kategória.

    Kazáncsere viszont jó lehet, ha egyébként is idősebb a kazánod. Nekem 12 éves zárt égésterű van, semmi baja, de nincs kedvem kivéreztetni. Egyszerüsített készülékcserével 7-800e-ből megvan, ebből ha ügyes vagy visszakapod a felét. Fogyasztásban sosem térül meg az sem, csak a marketing szórólapokban...

    Ja, épületgépészettel foglalkozom, kazán, klíma, hőszivattyú, úgyhogy ha nekem nem éri meg, akkor képzelheted listaáron mekkora biznisz lehet...

Új hozzászólás Aktív témák