Új hozzászólás Aktív témák

  • edeleny

    őstag

    Akkor egy kis összefoglaló!

    Én is azok közé tartozom akik nem csak elektromos fogyasztás kiváltására, hanem fűtésre is használják a napelemek termelését.

    Éves leolvasás, villany: szeptember, gáz: február.
    A fűtési ciklusban november vége-december eleje, és a január hidegebb volt az előzőtől, a többi melegebb.

    Ez volt a második rásegítéses fűtési szezon. A lehető legtöbbet ment a klíma fűtésre, volt olyan fűtő kör, ahol szinte egész télen csak a klíma ment.

    Az előző fűtési elszámolásban, ami így az első volt 700 köbméter gázzal fogyott kevesebb.

    A tavasz olyan jó volt, hogy az idén nem fogyasztottam összesen annyi gázt, mint tavaly februárban.

    A márciusi termelés 100 kWh-val elmaradt a tavalyitól. Az áprilisi kb ennyivel volt több.

    Noha minden igyekezetem meg volt, hogy majd nulla körül legyen az éves elszámolás, tavaly 650 kWh-t fizettek ki, mégis +300 kWh-val vagyok a szaldó pozitív oldalán! (nyáron jó 1000 kWh-val többet kellene fogyasztanom, mint egy éve. Egyik klíma fűt, a másik hűt?? :) )

    Leolvasás óta most kb ennyivel (300 kW) termeltem többet, mint egy éve ilyen időszakban.

    Pár napja, jöttek mentek a felhők! 6 kWh termelés, majd öt perc múlva 500 Wh, megint 5,5 kWh, megint öt perc és 0,5 kWh. Na erre indíts valami fogyasztót. Aksi nélküli bruttóba , ez nettó katasztrófa.

    Feladtam a fogyasztás optimalizálását. Egyrészt, a fűtés-hűtés van. Hűteni akkor hűt, ha süt a nap. Fűteni meg akkor amikor nem. Kicsit lehet játszani, de nincs nagy mozgástér. Ezen kívül a mosogató-mosó-szárítógép az amit rá tudok indítani, ha termelés van. De igazából a 3 fázis végett majdhogynem értelmetlen. Úgy, hogy én feladtam egyenlőre a fogyasztás optimalizálását. Majd 7-8 év múlva.

    Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Új hozzászólás Aktív témák