Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz FehérHolló #52 üzenetére

    A teljesítménytúrák legnagyobb naptárját és leírását itt találod, gyalogos, kerékpáros és terepfutó is van köztük. Én bringás túrákra szoktam járni, van már több is, amin rendszeres résztvevő vagyok, de konkrétan pontgyűjtésre nem megyek, mert tényleg csak a feeling miatt megyek. Érdemes járni egyébként, ha rákap az ember, akkor már hétköznap is csak azt nézi, hogy hú most mi minden lesz a hétvégén. :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Nimrod #59 üzenetére

    Nem a gyerekeknek van, hanem tényleg azért, mert tök jó, hogy van egy jelvényed a végén, csak ennyi. :) A teljesítménytúráknak úgy általában pont az a lényege, hogy csak a saját teljesítményed számít, semmi más. Induláshoz egy idő intervallumot adnak meg, így legtöbbször igazán nem is tudod, ki "hanyadiknak" ért be, de ez nem is számít. Csak te vagy meg az útvonal, ez a jó benne. Ráadásul minimális az indulás költsége, jó fej emberekkel lehet találkozni (útközben meg ellenőrzőpontokon zsíroskenyerezés közben :D), és hát ezeket az útvonalakat mindig olyan helyeken szervezik, ahol a szervezők meg akarnak mutatni valami érdekeset, szépet. Nagyon jó dolog, na. :)

    szerk.: Általában ha korán indulsz, akkor kevesebben vannak még az útvonalon, szóval ha nem szeretsz tömegben menni, akkor érdemes így tenni. Meg a kicsit nehezebben elérhető helyeken lévő vagy nem a legnépszerűbb tt-kre menni, bár persze a népszerűek nem véletlenül szoktak népszerűek lenni. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Nimrod #64 üzenetére

    Ó, előfordul az sokadik alkalomnál is... :D Én főleg kerékpáros tt-kre járok ugye, de több évnyi tt-s és önálló túrázás után is sikerült egyszer úgy eltévednünk, hogy még az első ellenőrzőpontot sem találtuk meg. :DDD Teljesen más útvonalat mentünk, de nagyon szép volt az is. Tanulság: sose higgy helybéli(nek tűnő) embernek. :)) pár kép

    mod.: A legszebb, amikor azt hiszed, jó irányba mész, mert előtted is vannak más túrázók, majd kiderül, hogy mind rossz irányba mentetek. :D Na ilyenkor kell szépen visszamenni a legutolsó még térkép alapján is stimmelő helyhez és ott aztán újratervezés. GPS-szel persze egyszerűbb, de valahogy én még mindig a hagyományos hajtogatós térképet szeretem jobban. GPS-re egyébként ha felöltöd a turistautak.hu térképét, akkor mapsource-ban nagyon jól lehet túrát tervezni. Ha más vezet vagy tt-ről van szó, akkor meg ugye elég egyszerűen letrackelni az útvonalat és utána bármikor tudsz arra menni.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Nimrod #66 üzenetére

    Bringás túrázni esőben meg úgy általában bringázni esőben nem szeretek (bringázás = terep :D), meg sokszor egyszerűen nem is lehet, ha nagy sár van. Szóval én válogatós vagyok, esőben nem megyek. :) (kivéve idén a 24 órás mtb versenyt, de az nem tt volt)
    A GPS meg tényleg nem létfontosság. Egy jó térképpel ha okosan előre megnézni az ember az útvonalat, plusz az itinerrel amit ugye mindig adni szoktak, simán teljesíthető egy tt. A GPS inkább akkor jó, ha saját tervezésű túráról van szó és ismeretlen környéken. Szerintem. :) No meg ugye az eltévedésnek is megvan a maga bája.
    Nekem az a bajom a gps-szel, hogy térképes előre tervezésnél ha véletlenül elnézek egy kereszteződést, ki tudom javítani és megtalálom a jó útvonalat, viszont a kütyün nincs akkora rálátásom a területre, mint egy hagyományos térképen, annyira azért nem nagy a képernyő. De én régimódi vagyok és rendes lapozgatós turistatérképekhez szoktam, ez is igaz.

    Hmm, hmm, mégiscsak el kéne menni bringázni valamerre ma... :D

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák