Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz #72042496 #824 üzenetére

    igen, léteznek és ismerem ezeket a cipőket is, de nem élek velük. jók, jobbak mint a nagy kalucsni bakancsok, de miért használnék félmegoldást? télen persze bakancs nekem is, mert sajnos szezonális az ff és csúnyán fel lehet fázni benne. de nyáron csak ff. azért sem kell innov8 meg a többi ilyen (nike-nak is van pl), mert annyira másképp, más erővel dolgozik a lábam, hogy nem tudok annyit menni, hogy szükség legyen cipőre. és a tempó is lassabb, talajfüggő, hogy mennyire tudok haladni. 30 km már megy így is. emlékszem, mikor elkezdtem, 5km séta után 3 napig nem tudtam járni :DDD a kocogás/futás pedig egyenesen brutális erdőben így. 4-5 éve használok már ff-et, absz bevált, imádom. mindenkinek bátran ajánlom, de fontos, mindenkinek átkell értékelnie magában mindent a túrázásról, egyáltalán, magáról a járásról, ha ilyenre adja a fejét. mert ha nem fokozatosan csinálja, akkor nagyon csúnyán kárt tud tenni magában. boka, izületek, izomzat, teljesen más világ, nem szokott hozzá a mai ember, mert gyerekkorától cipőre nevelték.

    mondjuk arra jók lehetnek ezek az innov8 szerű cipők, hogy aki nem akar radikálisan váltani, hanem átmenetet szeretne, nekik lehet ideális megoldás. és így óvatosabban, de még mindig úgy, ahogy hatékonyan szokja a láb, az izületek, az izomzat, a boka a szabadabb, kötetlenebb mozgást, a nagyobb terhelést. 1-2 szezon és utána váltani ff-re.

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák