Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor77

    titán

    válasz Daffni2 #75300 üzenetére

    "Amikor kötök egy szerződést,a kezembe kapom a SIM kártyát, működő szolgáltatással,amit azonnal használni tudok.Miért kéne ezért utólag fizetni?"

    Mert ha nem így lenne, akkor prepaidnek hívnák és mindenki feltöltős lenne.

    Csinálni kell. Kész. Pont.

  • blackmajesty

    aktív tag

    válasz Daffni2 #75300 üzenetére

    Ezzel egy probléma van. Ha én hó közben felmondom a szolgáltatást, nem adják vissza az előre kifizetett de igénybe nem vett szolgáltatás díját ( ha egy percet sem telefonáltam akkor sem). Ez nettó lehúzás.

    Mondok egy konkrét példát. Húgom száma faterom nevén volt, adott hónap 15-én járt le a hűség róla, 19 a számlazárás. Mivel telekomnál vagyok jogosult flottás csomagra, gondoltam átiratom a nevemre (5000ft), és ha lejár a hűség, indítjuk a számhordozást, ez számlazárás előtt végbe is megy. Mindenki örül, kivéve a voda. De ez nem ilyen egyszerű, mivel 250 km-re lakom tőlük, így ugyanazon hónap 5-én, vagyis pont a számlázott hónapja közepén amikor épp szabadságon voltam, és hazautaztam, bementünk átiratni a nevemre. Közölték, hogy lehetséges, DE! nekem mint új előfizetőnek (12 évig voltam náluk előfizető, de kb 8 hónapja váltottam) ki kell fizetnem annak a számlázási hónapnak, 5-19-ig terjedő időszakát előre, és egy hónapot előre. 3500 ft-os csomag, vagyis kb 5000 ft-ot, plusz az előfizető váltás díját. 10000nél járunk. Amit húgom előre kifizetett azt nem adják vissza, amit én kifizetek azt sem. Vagyis a hónap 5-19-ig tartó idejére duplán fizetünk, a következő hónapot is beszedik. Tehát lehúz 5000ft-al csak azért mert előre számláz, és nincs törthavi számlázás, csak féltörthavi. De vehetjük úgy, hogy nem 5, hanem 10ezer lett volna az előfizető váltás, de csak mert nem egy red csomagja van... ott jó eséllyel 20-ban állt volna meg a mutatvány.

    Ezzel szemben egyrészt Telekomnál törthavi a számlázás, vagyis utólag elkészül még egy fél számla, nem fizetteti ki előre a teljes hónapot. Ezek után fogtam magam, új számnal lett előfizu, a vodás ment kártyásra, amiben az volt a szerencse, h a hűség pár nappal a számlazárás előtt lejárt, így nem húztak le egy újabb hónappal...

  • Soulfly842

    addikt

    válasz Daffni2 #75300 üzenetére

    Amit írtak is, s ami teljesen jogos:

    Globálisan ez úgy működik, hogy vannak előrefizetett szolgáltatások=feltöltőkártyás (PREpaid), s vannak utólag fizetett szolgáltatások (POSTpaid), ergo havidíjas előfizetések. Ennek így kellene a számlázási rendszer működnie.

    Az, hogy neked mi a szimpatikusabb, hogy hogy kellene katonás rendben működnie: az már egy teljesen más, ettől elkülönülő szubjektív kérdés.

    "Vissza adják.

    A Telenornál nincs ilyen.
    A Telekom,és a Vodafone is időarányosan visszatérít."

    Igen, ez így van... a Telenor csinálja ezt - khm - érdekesen (lásd a korábbi hozzászólásomban szerepeltetett indokra való hivatkozással)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák