Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz 313313 #30231 üzenetére

    Tehát ha autót vesz valaki, és nem tudja, hogy az üzemanyag és a szervizelés költség a járgány árán felül értendő, akkor logikus, hogy az egészet egybe számoljuk? :F
    Te magad írod, hogy "meglévő előfizetéshez/kártyához vennék a telefont". Ők eddig nem fizették ki a havidíjat, most fognak szembesülni vele, hogy nem ingyen lehet telefonálni és mobilnetezni?
    Azért, mert vannak lámák, nem feltétlenül kell mindenkit hülyének nézni... Aki a szükségesnél nagyobb díjcsomagra ír alá 2 évet, az pedig meg is érdemli.

    Szerk: Mutass már egyetlen embert, aki aláírt 2 évet, és utána egy percet se telefonált, tehát 100 %-ban bukta a 24 hónap előfizetést. Mert ha 1:1-ben hozzácsapod a telefon árához, az pontosan ezt jelenti. :U

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz 313313 #30231 üzenetére

    Hát persze, az is tök evidens, hogy egy dominós vesz egy előfizetéssel egy telefont, és a dominóját használja, az előfizetést meg hagyja nem lebeszélve, csak úgy, feleslegesen. Valóban kifejezetten tipikus helyzet. (Biztos van 1 ilyen lüke az országban, őt ki kell tüntetni valami citrom díjjal.)
    Szerintem bárki számára egyértelmű, hogy ha havidíjas konstrukcióban vesz telefont, akkor a havidíjas csomagnak havidíja van. Ami az előfizetés, tehát a szolgáltatás havidíja, ami a szolgáltatásra használható el és nem a készülék ára. Ezt szerintem ennél érthetőbben nem lehet leírni, ha bárki is úgy gondolja, hogy az előfizetés díja a telefon ára, akkor azt innentől mélységesen sajnálom.

    Ha mégis vannak ilyenek, akkor nekik bónusz kérdés, hogy ha csak simán egy előfizetésre fizetnek elő, és nem vesznek készüléket, akkor a havidíjat minek az ellenértékeként fizetik ki? A nem létező készülékért?
    Vagy ha vagy vesznek készüléket, de nem részletre, akkor a havidíjat szintén a telefonért fizetik, ugye?

    Sajnos ez az irracionális gondolkodás szerintem sose fog kikopni a fórumozók fejéből.

    Mellesleg a probléma másik része abban áll, hogy előfizetésre sincs pénzük, nem hogy telefonra, de azért olyan készülék kell, amin bár le kell tiltani az adatforgalmat, meg beszélni nem nagyon lesz pénze, hogy ne szívja az egyenleget, de villantani azért lehet vele. Azaz 2 év alatt kicsönget 100-200 ezret a telefonért, amivel menő lesz, meg lehet vele kütyüzni, csak épp telefonálni, meg netezni stb nem fog vele, mert arra nem lesz pénze. Lehet hogy nem is baj hogy az ilyen gondolkodású embereket nem tudom megérteni. Kocsit is biztos azért vesznek, hogy ott álljon a ház előtt, mert szépen mutat. Bár menni már nem tudnak vele.

Új hozzászólás Aktív témák