Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csatravi

    senior tag

    válasz harry #69383 üzenetére

    A kondenzviz merre kerul elvezetésre?
    Ott ahol az a leírás is mutatja.
    El tud az dugulni?
    Igen el. Ennek legtöbbször a szakszerűtlen klímatisztítás az oka. Ha a pollenszűrőt kiveszik a helyéről akkor kötelezően ki kell porszívózni a szűrőházat. A másik ok ami elő szokott fordulni hogy nem megfelelő méretű pollenszűrőt szerelnek be így sok por és apró falevél törmelék tud a hőcserélőre kerülni onnan aztán a csepptálcára majd a kivezető csőbe kerül.
    Sajnos az 1-2 perc ventilátor utánjáratás nem segít a a büdösödés elkerülésében. Annyi idő alatt a hőcserélő sem melegszik vissza harmatpont fölé.
    A legnagyobb gond hogy Renault mérnök tervez felhasználó szenved. :C
    A kondenzvízgyűjtő csepptálca műanyagból van alacsony dőlésszöggel. A műanyag felületnek nagy a felületi feszültsége így az odacseppenő víz nem folyik le rajta rendesen. Hasonlatkén egy vaxolt autó fényezésén gyöngyökben megáll a víz és egy "kritikus" tömeg felett vagy egy szélfuvatlatra leszáguld a fényezésről. Egy vaxolatlan kopott festéken meg megáll a víz teljes felületet lefedve. Kb ez történik a csepptálcán is. Ezt tetézték a mérnökök folyásirányba betett merevítő bordákkal aminek a sarkaiban szintén megáll a víz a felületi feszültség miatt :W
    Szóval itt kezd el büdösödni leginkább. Egyet tehetsz ( vagy még többet de azzal már egy keveset dolgozni kell) ez ellen ami valamelyest segíthet ezen a problémán. Leállítás után mikor járatod a ventilátort akkor a műszerfal légbefúvó felé állítod a légáramot és lezárod. Így a megnövekedő légnyomás a kifolyócső felé is kényszerből jobban áramlik. Ez viszont azzal jár hogy a csepptálca felett is lesz légáram és rásegít annak a leszárításában. De sajna az M2 az soha nem lesz tartósan szagmentes, csak ha nincs használva a klíma. A napi szintű használat annyiban segíthet hogy folyamatosan mosatva van a csepptálca. De pár nap állás után a klíma bekapcsolásakor érezni megint pár percig a büdöset.
    A másik segítő megoldás amivel meg dolgozni kell, hogy a felületi feszültség csökkentése érdekében a csepptálca belső felületére úgynevezett hidrofób víztaszító anyagot fújsz ami miatt a víz könnyeben eltávozik a felületről. Sokfajta ilyen anyag van spray formájában.
    Húú, az már majdnem egy regény lett :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák