Új hozzászólás Aktív témák

  • giigz

    veterán

    Ma nekiestem egy kicsit a kocsinak, bogarásztam rajta egy kicsit, hogy tudjam mi merre van, mert nagyon nem értek hozzá, és miért ne tanulhatnám meg. :D Túl sokáig nem jutottam, összesen annyit csináltam, hogy megnéztem a levegőszűrőt, milyen állapotban van, és arra jutottam, hogy nem vészes, de természetesen majd most vagy jövőhónapban az olajcserekor cserés lesz, meg minden, amit ilyenkor kell.

    Most jön az érdekesség. Mivel meleg motornál kezdtem el a "szerelést" úgy gondoltam, beindítom, és járatom egy kicsit, hogy meddig melegszik fel, mert még sosem néztem meg, hogy meddig emelkedne, ha nem indulok el... MMA ezt a mondatot ne olvassa el: Szóval egy picit álltam a gázon, pörgettem a motor. Eltelt 1-2 perc már nagyon sajnáltam a benzint, aztán kiszálltam, hogy megnézzem mi a helyzet, és akkor egy olyan dolgot láttam, aminek nagyon örültem. :D Járt a ventilátor! :D Szóval akkor ha jól tippelem, a hőgomba lesz a ludas, ami nem 90 foknál indítja el (?) a ventit, hanem 95 körül...

    Még annyi a helyzet, amit észrevettem, hogy 3 hónapja a szerelővel maxra töltettem a hűtővizet, most pedig a min-nél van, tehát valahol folyik a víz... Ja, és -50 fokos, amit még a múltkor a kútnál mérettem, szóval feltöltöm majd a maxig egy kis ioncserélt (?) vízzel...

    Szerk.: Ja, és szerintem az alapjárati motort is megtaláltam, de ahhoz még nem mertem hozzányúlni, lévén ma is elfelejtettem torx-ot venni, vagyis Tesco-ban néztem, ott nem volt, és mindez fél 9-kor volt, amikor már az ALDI bezárt... Na majd holnap, ha arra járnék...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák