Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Kérek gyorsan egy kis segítséget: vettem egy kingston hyperx xmp trikit-et az MSI alaplapomhoz (a legutolsó, az 1.5-ös BIOS-al, támogatja az xmp-t), biosban kapásból beállítottam enable-re az xmp-t, 1600MHz, de nem bootolt be. Akkor sem ha adtam neki 1.65V-ot fixen. (Addig jutott hogy a "windows indítása", a zászló már nem állt össze.)
    Load optimized defaults után, 1333MHz, xmp disabled, 1,5V fix, így bebootolt, 9-9-9-24-2T 1333MHz, látja is mind a 6 GB-ot biosban és windowsban is. A 4 slot közül a CPU-tól távolabbi 3-ba helyeztem el a modulokat. CPU-Z szerint channels: dual, DC mode: Symmetric. Ez fura, elvileg singleben kellene menni, ez pedig dual channelt jelent, nem?
    Na de a lényeg, amint írtam így megy, viszont nem megy 1600-on. Mit hogy állítsak be szerintetek? Minek adjak és mennyi plusz feszt? XMP-t használjam auto-n, vagy manuálisan állítsam be az ajánlott 1600MHz 8-8-8-24 1.65V-ot?
    (Ha kell valami infó bios-ból mondjátok mi leírosgatom.)

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák