Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    Panasonic FZ-50-ről szeretnék váltani DSLR irányában.
    Nézegettem a K200D-t, és eléggé bejövős darab, főleg a 2 objektíves kit kiszerelés 130k-ért.
    abszolút amatőr vagyok DSLR terén, sajna úgy érzem az FZ-50-nel eléggé mellényúltam anno, nem szeretném ezt még egyszer elkövetni. Nem rossz gép, de nem lehet egy lapon említeni egy DSLR-rel a képminőségét. Viszont, az objekítve nagyon jó, az tetszik.

    Kérdésem az lenne, hogy a Pentaxok kb. mennyi tükörfelcsapásra vannak hitelesítve? Mert azt hallottam, hogy a K200D 20000-ig bírja biztosan, ami elég soványnak tűnik. Nem akarok hinni az ilyes pletykáknak, de erre vonatkozó infót nem találtam.

    A gép abszolút hobbi és tanuló célra kéne, nincs se tapasztalatom, se objektívem, semmim. :) Amiket még nézegettem, az a Canon EOS 450D, de nem teszik a menüje, meg valahogy nem áll kézre, és a Nikon D40/D60, amiben meg nincs AF motor, így spéci objektív kéne hozzá, de a Nikkorok elég drágák. Liveview annyira nem létkérdés szerintem, de a Mega O.I.S.-t szeretem a Panában. Eddig ez a Pentax verzió volt a legszimpatikusabb, de szeretnék megerősítést, hogy jó vétel.

    Köszi.

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák