Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    Képzeljétek, a 2 éves cickánk tegnap fogta magát, és a szoba közepén lévö vastag, bolyhos szönyeg megdagasztása után lekuporodott, és odapisilt. :Y
    Nem hittünk a szemünknek, ugyanis mióta világ a világ, a wc-be jár a dobozába dolgát végezni. Megnéztem, az alom teljesen tiszta volt, frissen cserélve, még egy pötty pisi sem volt benne, és a tipusa ugyanaz mint eddig. Tehát itt semmi változás. A macska ivartalanitott him.

    Egyetlen dolog, ami más mint eddig : múlthét végén értünk haza 1 hetes nyaralásból, és ugyanúgy, mint tavaly, a lakás tele volt bolhával. Ahogy leraktam a csomagokat, és leültem a kanapéra, 3 bolha igyekezett felfele a lábszáramon. Nosza, gyorsan körbeporszivóztunk, és beszórtuk a lakást (parketta) bolhaporral. Persze jutott a kis szönyegekre is. Aztán ezt másnap felporszivóztuk, Cicóka kapott egy bolhanyakörvet, és kész. Ez tavaly is segitett, úgy néz ki most is, mert tegnap már akárhogy mászkáltam, nem találkoztam bolhával.
    De a macska azóta csak a bútorokon hajlandó közlekedni. A dohányzóasztalon heverészik, onnan akrobata módjára a kaparófa középsö szintjére ugrik, ott is idözik kicsit, aztán vissza. A felsö, heverészö placcra már fel sem megy, pedig azt is kiporoltuk, kimostuk (pokróc).
    Persze ha kaját adunk neki a konyhában, akkor nem a bútorokon szökell odáig, hanem a földön szalad mint rendesen. De arra gondoltam, hogy valamiért nem akar a parkettán járni (bolhák?), és ezért óckodik kimennie a budira is.

    Találkoztatok már ilyennel? Mit lehet tenni? Most úgy jöttünk el dolgozni, hogy feltekertük ezt a bolyhos szönyeget, és beállitottuk a sarokba, de ettöl még megtisztelheti az ágyat, egyéb kis szönyeget, stb... :U

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz rlazol #1657 üzenetére

    Hát tegnap megint felmostunk, a bolyhos szönyeg fel volt csavarva, és az asztalomnak döntve. Macsek jött-ment, szokásos kis útjain. Aztán útban volt a szönyeg a kezemnek, és ellöktem, mire eldőlt, és kitekeredett belöle 30 cm. Hát 5 perc múlva már ottvolt a büdös dog, dagasztott, és már kuporodott is, mire észbekaptam, már szép kis folt lett a szönyegen. Most kimostuk, szárad a teraszon. Már nem a macska. bár ő is megérdemelné...
    Kicseréltük az almot a tálcájában, kimostuk a ládát, neme esetleg ott zavarja valami...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz gd5424 #1660 üzenetére

    Vannak ilyen kicsapott, erdőben elvadult macskák. Nincs azokkal baj, amig az ember horgászat közben beléjük nem akad, vagy ilyesmi. Akkor aztán isten irgalmazzon...
    Na ezekböl össze kéne fogni 4-5öt, és az öreg nyakába dobni mikor elmegy az ablak alatt... szvsz bele nem hal (ha szerencséje van), de egy pár napig toldozzák-foldozzák majd...

    Figy, nem tudsz kölcsönkérni valami jó ugatós kutyát? Olyan 90 kiló körülit.. Kaukázusi, stb...

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Elözönlöttek minket a macskááááááááááák! :C [link]

    De én nem bánom annyira azért :)
    (mindig arról álmodtam, hogy egyszer lesz egy nagy családiházam, hatalmas udvarral, és egy rakás (legalább 20!) macska kavarog körülöttem egész nap ;)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák