Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz H-Zol #11010 üzenetére

    Hasonló dolgokra használjuk, szerintem, a bicskákat.

    A 80 -as évek végén, a múlt évszázadban kaptam az első Victorinox bicskámat. Pók, CRKT, BOKER, GERBER, Leatherman, SOG, UZI, stb megfordult azóta a kezemben. Párat meg is tartottam. Elejével a "tetszik" volt számomra is fontos. Később, pl az erdőjárás alkalmával, jól jött, hogy sétálóbotot tudok a késsel (fűrésszel) szerezni (ma már túrabotot viszek). Ma már a konzervet kézzel is ki lehet nyitni. Régebben kellett a konzervnyitó. (A déli gyümölcsöt is könnyü lehámozni vele.) Régen sörnyitó kellett az üdítő felnyitásához is. Az olló körömápolástól kezdve madzag, papír, cérna, stb pontos vágására jó. A dugóhúzóval a csomót is ki lehet bogozni. Már írni is lehet a VIC bicskákkal. Maga a penge is használható. A CRKT késeim pengéi túl vastagok voltak, a pók hegye túl keskeny, a Benchmade túl drága, stb. számomra. Hiába tetszettek (nagyon). A tényleges használat ami számított. A pók jól vágott, de kenni nem volt az igazi. A CRKT jól nézett ki, de a sonkát, paprikát, hagymát nem vágta olyan kényelmesen. Az UZI nagyon stabil, kényelmes fogással rendelkezik. Inkább taktikai kés. Én meg még nem harcoltam vele. A Leathermam K4, C33 tetszik még. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák