Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz Dillon #449 üzenetére

    ilyenről nem hallottam és sem, de ez úgy szokott működni, hogy a bankod (amelyik kihúz a xarból) kifizeti a tartozásaid, erre a hiteleződi hozzájárulnak a jelzálog törléséhez és egyidejűleg bekerül a bankod jelzálogjoga. Adásvételi szerződéseknél is így történik, ha hitellel terhelt ingatlant veszel.

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

  • hanee

    senior tag

    válasz Dillon #449 üzenetére

    Szia!

    Én sem tudok ideiglenes feloldásról.
    Ez többnyire úgy szokott menni, hogy szerződést kell kötni.. a bank eleve kér valamiféle szerződést, nyilatkozatot, papírokat.. A szerződésben pedig ki lehet kötni, hogy a jelzálogot az ingatlanról akkor veszik le ha a bank a szerződést megköti veled (tehát 100%, hogy megkapod a pénzt és a tartozásodat a megadott bankszámlára utalják), ilyenkor szokott lekerülni az előző jelzálog, a banké rá, és a bank ekkor utal.
    Adásvételnél is ez a menete.
    Viszont ez nyilván függ attól is, hogy kinek tartozol (magánszemély vagy közigazgatási szerv?), de az biztos, hogy annak, aki a pénzt követeli lehetőséget kell nyújtania arra, hogy fizess, nem zárkózhat el egy esetleges szerződéskötéstől vagy más megoldástól (ha létezik más megoldás) annak érdekében, hogy megkapja a pénzét.

    Én amondó vagyok, hogy keress egy ügyvédet, olyat aki banki ügyekkel is foglalkozik, pl. ingatlan adás-vételekkel, mert általában az ilyen ügyvédeknek van gyakorlatuk abban is, hogy a bankoknál mi hogy működik pontosan (akár még a különböző bankok különböző hisztijeit is ismerik).

    hanee

Új hozzászólás Aktív témák