Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • assemble

    addikt

    válasz Wolfskin #39671 üzenetére

    Hali :)

    Ha csak egy mukodo kabel kell, a gyari HD 650 kabelnel olcsobban sztem nem nagyon tudod kihozni, az meg van annyira olcso, hogy akar magad is forrasztgasd ha valami speci igenyed van, peldaul talan itt olvastam h valaki forrasztott belole egy balanced kabelt XLR csatlakozoval, amibol a gyarit valami felelmetes osszegekert vesztegetik.

    A balanced lenyege nagyon roviden annyi, hogy mindket csatorna (jobb + bal) duplan, 2 vezeteken megy at rajta (pozitiv + negativ). Ennek tobb hozadeka van, a fontosabbak, hogy a kozos foldbol eredo athallas megszunik, a mindenfele (eletronikai/kabel) zajok kiszurhetok, es a dupla volt miatt joval tobb szufla is megy at, igy jobban meg tudja hajtani a fulest (mondjuk egy asztali erositonek a szufla ritkan problema, ez valoszinuleg leginkabb hordozhato eszkozoknel elony).
    Es igen, balanced forras is kell hozza, hogy a ket csatorna vegig teljesen elvalasztva menjen (fully balanced), a legtobb nepszeru, megfizetheto aru erosito amennyire tudom, nem tud ilyet. Nekem sincs meg semmilyen komolyabb cuccom hozza, csak van egy hordozhato lejatszom (ponoplayer), ami tamogatna ilyen kimenetet (csak eleg egyedi modon nem XLR csatlakozoval, hanem 2 jack-kel).

    Szoval szamomra lenyegeben a kerdes, hogy egy balanced kabel, vagy valamilyen (valszeg nem balanced) erosito. Az elso opcio mindenkeppen olcsobb lenne azert a dragabbik kabelt valasztva is, csak azert elotte osszehallgatnam, hogy melyik megoldas a szimpatikusabb. Kinti forumok tapasztalatai alapjan a legtobben ilyen fulessel/lejatszoval teljesen elegedettek a balanced kabelezessel, es azt mondjak siman jol meghajtja, de ugyanakkor azert van egy altalanos kozvelekedes, hogy HD 600 ala illik egy eros asztali erosito, mert eleg jol skalazodik veluk.
    Kulonbozo erositoket meg valszeg meg tudnek hallgatni ha kicsit korbejarok, de ilyen kabelt ezzel a csatlakozoval eselytelen hogy talaljak itthon, nem is tudok mas emberrol itt (vagy ugy az orszagban egyaltalan) akinek ilyen lejatszoja lenne meg, szoval nem egyszeru a tortenet :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák