Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitrograde

    senior tag

    válasz Tin #101020 üzenetére

    Először is, már a terjedelemmel is megtisztelsz. :R
    Csak néhány dologra reagálnék. Igen, baj van a fülemmel. Amikor megvettem az autómat, nem értettem, mitől szól olyan vacakul a rádió, hiszen "feljebb" léptem modell tekintetében. Aztán rá kellett jöjjek, hogy el van tekergetve az EQ - durván. :O Nyilván nem hallok "lineárisan", az én auditív memóriámat is simán át lehet verni, a zene élvezete számomra is a legfontosabb, stb. És itt jön egy nagy DE...
    - nem hiszem, hogy mindegy lenne mit hallunk, ha azt érezzük, amit (ráadásul ez nincs is így, ahogyan az első példáidban te is állítod),
    - a hanghűségre való törekvésről való lemondás (akár az élvezet javára) olyan durván bevezet bennünket az erdőbe, hogy be is lehetne zárni a fórumot (is), mindenki mehetne haza, és hallgathatná azt, ami neki tetszik,
    - szerintem az a jó rendszer, amikor nem a rendszert, hanem a zenét hallgatod,
    - épp azért, mert mást és másképp hallunk, érdemes róla beszélni, ahogy az ízlésbeli különbségekről is azért érdemes beszélni, mert hátha tanulunk egymástól valamit.
    Korábban linkeltem itt egy beszélgetést Loius Cole-lal a kedvenc dobosairól (angolul), és nagyon tanulságos, hogy az a zene, ami annyira megfog sok embert a környezetemben, mi mindenre megy vissza. Ahogy például a beszélgetés végi körkérdésben egyszer csak elkezd beszélni Mozartról meg a Kyrie Eleisonról, és az ember azt gondolná, hogy "Na ne...." És közben mégis, amit mond, az tökéletesen megállja a helyét az én világomban is. És hallgasd meg, hogyan hangolja a saját szerkóját. Az az igazán érdekes, hogy melyik fejessel fogod hallani.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Tin #101020 üzenetére

    Értem én is amire gondolsz. Picit máshogy használjuk ugyanazt a fogalmat, de szerintem nem beszélünk el egymás mellett. Ízlésen én sem akarok vitatkozni. :)
    A centrance-k, amiket említettem pont azért vannak meg, mert remek őket hallgatni bizonyos műfajokkal. Pőrén fogalmazva, nagyobb velük a boogie. Régebben odavoltam az audio-gd r2r dac-ért, pedig színez rendesen. Szóval nem mindig az a valóságosabb és nagy érzelmeket kiváltó, ami jobban adja vissza azt, ami a felvételen van. Ez itt egy nagy idézőjelben van, mert azért a HD600 és 560S hangképe nem ég és föld egymáshoz. Nyilván nem egyforma, a tudásuk sem.

    A lényeg az, hogy azt az eszközt használd, amelyikkel a legjobb neked zenét hallgatni. A HD600 egy baromi jó fejes, nem véletlen etalon ezer +1 éve sokaknak. (Nálam is rajta van a bakancslistán, hogy újra meg kellene hallgatni, illetve egy 6xx is ott van, egyszer már meg is hirdettem pár napra az 560S-t, de levettem :DDD, ezen az áron engem megfogott. )

    Egyelőre meglátom, hogy a Topping DX1 beválik-e vagy veszek egy Fiio K7-t és ahhoz nézem majd őket.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • -NoVa-

    őstag

    válasz Tin #101020 üzenetére

    "Gyerekként, a 80-as években szóltak az akkori pop slágerek a rádióból. Michael Jackson, Madonna, ABBA, Modern Talking, sorolhatnám. Ronggyá játszották őket, utáltam. Ez volt a kiváltott érzelem. Amikor először láttam a The Wall videoklipjét (ez már később volt), utáltam. A zenét is. Aztán felnőtt fejjel, jó hangcuccról is meghallgattam ezeket, és MJ-t hogy tudtam utálni? Vagy a Pink Floydot? Amikor zseniálisak? Vagy a tévé hangszóróinak vacak minősége miatt volt? Esetleg a rádió? Az életkorom? Tapasztalataim? Vagy az, hogy túl sokszor játszották őket, és a csapból is ez folyt?"

    Ezt pont így éltem meg, Queen, Beatles és a többi hasonlóan. Én egy kicsit az őszinteségükért és az esetlenségükért szeretem viszonylag tágabban a korszakot, a 70-estől vagy még korábbiaktól a 90-es évekig még valódi énekhangok voltak valódi stúdiófelvételekkel, aztán az AutoTune ezt elvette, és jött a hibátlanra húzott kerekített, időpontosított, ütemre illesztett mesterséges tökéletesség, amit annyira üresnek érzek, hogy azóta lepattan rólam a popkultúra, és felvett boomer szereppel fintorgok a mai fiatalok szarjaira (1-2 üdítő kivételtől eltekintve persze)

    A hangzáshoz csak annyit, hogy ezek a kedvenc füleseim, mindet valamiért imádom, és habár megfigyelhető egy általános trend, de épp elég nagy szórást elbír a fülem és/vagy a zenei palettám:

    Fejhallgatót nem mértem még, ott talán 5dB szórásnál még nagyobb eltéréseket tudnék mutatni.

Új hozzászólás Aktív témák