Új hozzászólás Aktív témák

  • bitrograde

    senior tag

    válasz Tin #101020 üzenetére

    Először is, már a terjedelemmel is megtisztelsz. :R
    Csak néhány dologra reagálnék. Igen, baj van a fülemmel. Amikor megvettem az autómat, nem értettem, mitől szól olyan vacakul a rádió, hiszen "feljebb" léptem modell tekintetében. Aztán rá kellett jöjjek, hogy el van tekergetve az EQ - durván. :O Nyilván nem hallok "lineárisan", az én auditív memóriámat is simán át lehet verni, a zene élvezete számomra is a legfontosabb, stb. És itt jön egy nagy DE...
    - nem hiszem, hogy mindegy lenne mit hallunk, ha azt érezzük, amit (ráadásul ez nincs is így, ahogyan az első példáidban te is állítod),
    - a hanghűségre való törekvésről való lemondás (akár az élvezet javára) olyan durván bevezet bennünket az erdőbe, hogy be is lehetne zárni a fórumot (is), mindenki mehetne haza, és hallgathatná azt, ami neki tetszik,
    - szerintem az a jó rendszer, amikor nem a rendszert, hanem a zenét hallgatod,
    - épp azért, mert mást és másképp hallunk, érdemes róla beszélni, ahogy az ízlésbeli különbségekről is azért érdemes beszélni, mert hátha tanulunk egymástól valamit.
    Korábban linkeltem itt egy beszélgetést Loius Cole-lal a kedvenc dobosairól (angolul), és nagyon tanulságos, hogy az a zene, ami annyira megfog sok embert a környezetemben, mi mindenre megy vissza. Ahogy például a beszélgetés végi körkérdésben egyszer csak elkezd beszélni Mozartról meg a Kyrie Eleisonról, és az ember azt gondolná, hogy "Na ne...." És közben mégis, amit mond, az tökéletesen megállja a helyét az én világomban is. És hallgasd meg, hogyan hangolja a saját szerkóját. Az az igazán érdekes, hogy melyik fejessel fogod hallani.

Új hozzászólás Aktív témák